1 DAMLADA 4 MİLYAR CHLORELLA! GOLDELLA.

10 Mayıs 2019


Nevin Ormancı

Kimyager 
Satış Yöneticisi 
Arerko Kimya

 

 

2,5 milyar yıl önce, mikroskobik yaşamın sürdüğü dünyada, tatlı su yataklarında Chlorella vulgaris ortaya çıktı. Her gün, bu son derece dirençli olan tek hücreli yosun, dört yeni hücreye bölünür. Yaşamın son derece önemli ögesi olan oksijeni CO2’yi dönüştüren ilk fotosentetik organizmalardan biridir.

Var olmasından bu yana yakın tarihte, Hollandalı mikrobiyolog Martinus Willem Beijerinvl, Chlorella vulgarisi dünyaya tanıtır: ‘Bu mikroalgin çeperleri, virüslerin bile saldıramayacağı kadar kalındır.’

Temel besin ögelerinin* kaynağı olduğu için İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra, yetersiz beslenme ile mücadelede kullanılır.

*Proteinler, vitaminler, doymamış esansiyel yağ asitleri, mineraller.

Gelişen teknoloji ile üretilen Goldella, 4 milyar Chrolla hücresinin yenileyici özelliklerini tek bir damla halinde yoğunlaştırıyor.

Japonya’nın Kochi ilindeki Niyodo Nehri’nin bir kolundan alınıp izole edilmiş bir Chlorella türünden gelir. Fransa’ya getirelerek çoğaltılır. Niyodo Nehri ‘kristalimsi mavi saflık’ olarak tanımlanmaktadır. İyi havalarda su o kadar berraktır ki dibini görebilirsiniz. Japonlar yetersiz beslenme ile mücadelede Chrolla’yı kullanmışlardır.

CHLORELLA

Goldella’nın üretiminde kullanılan Süperkritik akışkan ile özütleme yöntemi, Chlorella’nın yağ asitlerini, alifatik ve terpenik alkollerini, tokoferollerini ve özellikle de lutein dahil karotenoidlerini özütlemeye olanak tanır.

Lutein önemli bir doğal antioksidandır (cilt onu sentezleyemez). Dokuları serbest radikallerin zararlarından ve yaşlanma üzerindeki etkilerinden koruması ve beslemesiyle tanınır.

CHLORELLA

Luteinin kronik enflamasyon sorunları ile oluşan problemlerin mücadelesindeki antienflamatuvar etkilerini gösteren birçok tıbbi araştırma vardır. Bugün lutein, maküler dejenerasyon (sarı nokta hastalığı)* ile savaşmak için başvurulan tek moleküldür.

*Göz ve korneada rastlanan bir çeşit hastalık.

Enflamasyona bağlı yaşlanma (inflammaging), vücudun bir dizi saldırgana (yaşam tarzı, çevresel faktörler vs.) yenilerek sürekli enflamasyon tepkileri geliştirmesi ve dokularımıza düzenli olarak onarabileceğinden daha hızlı zarar veren enzimlerin üretimini tetiklediği kronik bir döngüdür.

İnflammaging sessiz, gözle görülmeyen bir kronik enflamasyondur* ve tüm cilt türlerini etkiler. Her gün farklı stres türlerine (hava kirliliği, stres, oksidasyon vb.) maruz kalan cilt, yaşlanmayı hızlandırmaya ve kronik enflamasyona yatkındır.

 

*Bu tanımlama yapılmadan önce, Inflammaging sendromu, 1977 yılında Dr. Albert Kligman tarafından tanımlanmıştı. “Görünmez cilt hastalığının” babası bu olguyu şöyle açıklıyordu: “Biz görmeden cildin hastalanması.’’

” Cilde gerçekleşen saldırı ile sitokin* üretimi devreye girer. Bu noktada enflamatuara yol açmaktadır.

CHLORELLA

1- Goldella, enflamasyonu etkinleştiren etmenleri azaltır. Protokol;genç ve yaşlı cilt tiplerinde, 5 gün boyuna günde 1 kez %0,2’lik goldella içeren krem uygulaması.

2- Goldella, bozulma aşamasında yer alan etmenleri azaltır. Protokol; genç ve yaşlı cilt tiplerinde, 5 gün boyuna günde 1 kez %0,2’lik goldella içeren krem uygulaması.

Matriks Metalloprtoteinazı 3; MMP3, kronik enflamasyonda kilit rol oynar. Bu sonuç, bozulma süreçlerinin yavaşlamasını teşvik ederek doku bozunumunu geciktirmeye ve onarım süreçlerine çalışmaya başlamak için zaman vermeye yardımcı olur.

 

 

 

CHLORELLA

3- Goldella, hücre dışı matrisin onarımında rol oynayan etmenleri artırır. Protokol; genç ve yaşlı cilt tiplerinde, 5 gün boyuna günde 1 kez  0,2’lik goldella içeren krem uygulaması.

CHLORELLA CHLORELLA CHLORELLA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CHLORELLA

 

Goldella, Gözle görülür yaşlanma karşıtı etki gösterir. %17-19 kırışıklık alanı azaltır, %19-26 kırışıklık miktarı azaltır.

 

CHLORELLACHLORELLA CHLORELLA

 

Goldella, gözle görülür bir şekilde cildin kalitesini artırır.

CHLORELLA

 

 

 

Kronik enflamasyonla mücadele için Esansiyel antioksidan lutein açısından zengin, değerli yağ olan Goldella, enflamasyonu etkinleştiren etmenleri azaltır. Dokuların bozulmasına yol açan etmenleri azaltır.

Cilt dokularının yeniden canlanmasını teşvik etmek için hücre dışı matrisin onarımında rol oynayan etmenleri artırır. Epidermisin onarımında rol oynayan etmenleri ve cilt bariyerinin yeniden oluşturulmasında rol oynayan etmenleri artırır.

Yaşlanma işaretlerini ortadan kaldırmak için cilt dokusunu pürüzsüzleştirir. Kırışıklık sayısını azaltır. Kırışıklık alanını küçültür.