14. İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları Ödülleri Sahiplerini Buldu

 

İMMİB

İKMİB, İDDMİB ve TET ortaklığında bu yıl 14’üncüsü gerçekleşen “İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları” ödül töreni “Türkiye Tasarım Haftası” kapsamında 16 Kasım 2018 Cuma günü Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Ödül törenine İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, İDDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Öztiryaki, TET Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Kavaklıoğlu, İMMİB Genel Sekreteri Armağan Vurdu, Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Başkanı Sertaç Ersayın ile başvuru sahipleri ve iş dünyası temsilcileri katıldı.

 

İMMİB

 

“Tasarımlar Ülkemize Yeni Markalar Kazandıracak”

Ödül töreninde konuşan İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, şimdiye kadar ödül kazanan tasarımların çeşitli ünlü firmalarca ürün haline getirilip on binlerce satılmış olmasına dikkat çekerek, inovasyonun ve markanın önemine değindi. Pelister konuşmasında şunları söyledi: “Sizin birbirinden kıymetli fikirlerinizin ürünü olan tasarımlarınız ülkemiz ekonomisi için bir inovasyon kaynağı oluyor. Marka olabilmenin en mühim aşaması ise tasarımdır. İşte sizin bu değerli tasarımlarınız hem ülkemize yeni markalar kazandıracak hem de aynı zamanda var olan markalarımıza yeni değerler katacaktır. “

 

4 Kategoride 220 Bin TL Ödül Verildi

İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmalarına bu yıl 383 proje başvurusu yapıldı. “Metalden Mamul Mutfak Eşyaları”, “Plastikten Mamul Temizlik Ürünleri”, “Yaş Alan Nüfusa Yönelik Sağlık Ürünleri” ve “Konsept 2018: Metalden Mamul Dış Mekân Pişirici Ürünler ve Aksesuarları” olmak üzere 4 ana kategoride öğrenci ve profesyonel alt kategorilerinde yarışan projelerde, profesyonel kategoride birinciler 15 bin lira, ikinciler 10 bin lira, üçüncüler 7 bin lira ve mansiyon alanlar ise 4 bin lira para ödülü kazandı. Öğrenci kategorisinde ise birinciler 7 bin lira, ikinciler 5 bin lira, üçüncüler 3 bin lira ve mansiyon alanlar ise 2 bin lira para ödülü kazandı. Toplamda 220 bin TL tutarında para ödülü verildi.

 

Yurt Dışı Eğitim Bursu Ödülü

İlki 2005 yılında düzenlenen İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmalarında bugüne kadar toplam 38 tasarımcı yurt dışı eğitim bursundan faydalandı. Bu yıl da dereceye giren 4 tasarımcı Ticaret Bakanlığının sağlamış olduğu yurt dışı eğitim bursu imkanından yararlanacak.

Yorumunuz

  • (görüntülenmeyecektir)