18 Şubat 2019’da GOTS’un Semineri İzmir’de Gerçekleşecek

11 Ocak 2019

 

Global Organik Tekstil Standardı, GOTS, 2015’ten beri uluslararası ve bölgesel etkinlikler düzenleyen bir kuruluştur. İzmir’deki bölgesel seminer, bir tam gün etkinliğidir.  GOTS’u kuran ve standardı belirleyen küresel konuşmacıların yanı sıra konusunda uzman  liderleri, markaları, sosyal ve kimyasal uygunluk uzmanlarını, sertifikasyon kuruluşlarını ve üreticileri bir araya getirecek olan etkinlik, deneyim ve fikir alışverişi için en uygun ortamı yaratmak üzere dizayn edildi.

Tartışma ve konuşmaları teşvik eden yapıdaki bu bir günlük seminer, organik tekstil endüstrisi ile ilgili önemli sorunlara da değinecek. Katılımcılar aynı zamanda ekolojik ve sürdürülebilir tekstil alanındaki en iyi uygulamaları duyma ve bu konuda en güncel bilgiler ile kendilerini donatma fırsatı yakalayacaklar.

GOTS, dünyanın önde gelen uluslararası standart belirleyicileri tarafından geliştirilmiştir: Organic Trade Association (ABD), Japonya Organik Pamuk Derneği (JOCA), Uluslararası Doğal Tekstil Endüstrisi Birliği (IVN, Almanya) ve Soil Assocation/Toprak Birliği (İngiltere) bir araya gelerek Uluslararası bir çalışma grubu kurulup, organik tekstilde küresel olarak belirlenmiş talepler bu şekilde bir standart çatısı altında toplanmıştır. GOTS kâr amacı gütmeyen ve kendi kendini finanse eden bir kuruluştur.

Organizasyona kayıt olmak için detaylara GOTS’un web sayfasındaki konferanslar kısmından ulaşılabilirsiniz.

Yorumunuz

  • (görüntülenmeyecektir)