Ahmet Pura: “Güzellikle, Temizlikle Büyümeye Devam”

14 Mart 2016

KTSD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura, “Sektördeki binlerce üretici, ithalatçı ve büyük sayıda oyuncunun kenetlenmesinin, ekonomiye ve ihracata büyük katkısı olacaktır” diyerek, AB uyum çalışmalarının önemini vurguladı.

Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayicileri Derneği’nin (KTSD) 12. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 10 Mart Perşembe günü gerçekleştirildi. KTSD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura, “Bu sektör temiz tutuyor, güzellik yaratıyor. Ancak 5.000 civarında üreticisi, ihracatçısı ve ithalatçısı olan sektörlerimizin daha güçlü, daha etik, daha güvenilir olması için büyük sayıda oyuncunun kenetlenmesi gerekir” diye konuştu.

Pura, Derneğin 12. Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “Sektörümüz hızlı tüketim ürünleri kategorisinin önemli bir bölümünü kapsıyor. Her gün, her evde, her satış noktasında ve her bireyle iç içeyiz. 2015 itibarıyla 20 milyar TL’yi aşan ciromuz, 230.000 satış noktasında ticaret sağlayan ürün portföyümüz, tüm dünyaya yayılmış yerli güçlü markalarımız ve tüm dünyada gücünü kanıtlamış uluslararası markalarımızla ekonomik kriz dönemlerinde bile büyüme gösteriyoruz” dedi. Pura konuşmasına şu şekilde devam etti: “Giderek artan küreselleşmenin doğal bir gereği olarak ve AB uyum çalışmalarının ivme kazandığı bu dönemde AISE, Cosmetics Europe gibi yetkili kurumlar ve sektör dernekleriyle güçlü işbirliği ve iletişimi, sektörlerimize en verimli gelişme ortamını sağlayacaktır.”

KTSD’nin Yeni Yönetim Kurulu seçildi

12. Olağan Genel Kurul’da seçilen ve Mart 2019 tarihine kadar görev yapacak Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyelerinin listesi şöyle:

YÖNETİM KURULU
TEMSİLCİFİRMA
Ahmet Gündoğdu PuraColgate – Palmolive
Nilgün DayıoğlugilAVON
Melike ÖzenerP&G
Figan SoykutL’Oreal
Ebru Şenel ErimUnilever
Özgür DilmenTürk Henkel
Sibel TüzünDalan Kimya
Tülin ÖzkocaEczacıbaşı Girişim
Orhan İdilHayat Kimya
Sevgi Salar GürgenBASF
Sönmez HafızoğluEyüp Sabri Tuncer
Şerifenur TaşkıranJ&J
Emine Sema ToramanAmway
Belgin TaranOriflame
Onur ÖzyurtKOPAŞ
Pınar SaltatBayer
DENETLEME KURULU
TEMSİLCİFİRMA
Bahar Marlalıİpek Kağıt
Mutlu DemiryolELCA KOZMETİK
Volkan BozdemirCoster
Anahita TopaloğluSCA Yıldız
Ahmet Nusret SelenDermolin
Güler AvcıSapro