Ahmet Pura: “Güzellikle, Temizlikle Büyümeye Devam”

14 Mart 2016

KTSD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura, “Sektördeki binlerce üretici, ithalatçı ve büyük sayıda oyuncunun kenetlenmesinin, ekonomiye ve ihracata büyük katkısı olacaktır” diyerek, AB uyum çalışmalarının önemini vurguladı.

Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayicileri Derneği’nin (KTSD) 12. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 10 Mart Perşembe günü gerçekleştirildi. KTSD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura, “Bu sektör temiz tutuyor, güzellik yaratıyor. Ancak 5.000 civarında üreticisi, ihracatçısı ve ithalatçısı olan sektörlerimizin daha güçlü, daha etik, daha güvenilir olması için büyük sayıda oyuncunun kenetlenmesi gerekir” diye konuştu.

Pura, Derneğin 12. Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “Sektörümüz hızlı tüketim ürünleri kategorisinin önemli bir bölümünü kapsıyor. Her gün, her evde, her satış noktasında ve her bireyle iç içeyiz. 2015 itibarıyla 20 milyar TL'yi aşan ciromuz, 230.000 satış noktasında ticaret sağlayan ürün portföyümüz, tüm dünyaya yayılmış yerli güçlü markalarımız ve tüm dünyada gücünü kanıtlamış uluslararası markalarımızla ekonomik kriz dönemlerinde bile büyüme gösteriyoruz” dedi. Pura konuşmasına şu şekilde devam etti: “Giderek artan küreselleşmenin doğal bir gereği olarak ve AB uyum çalışmalarının ivme kazandığı bu dönemde AISE, Cosmetics Europe gibi yetkili kurumlar ve sektör dernekleriyle güçlü işbirliği ve iletişimi, sektörlerimize en verimli gelişme ortamını sağlayacaktır.”

KTSD’nin Yeni Yönetim Kurulu seçildi

12. Olağan Genel Kurul’da seçilen ve Mart 2019 tarihine kadar görev yapacak Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyelerinin listesi şöyle:

YÖNETİM KURULU

TEMSİLCİ

FİRMA

Ahmet Gündoğdu Pura

Colgate – Palmolive

Nilgün Dayıoğlugil

AVON

Melike Özener

P&G

Figan Soykut

L’Oreal

Ebru Şenel Erim

Unilever

Özgür Dilmen

Türk Henkel

Sibel Tüzün

Dalan Kimya

Tülin Özkoca

Eczacıbaşı Girişim

Orhan İdil

Hayat Kimya

Sevgi Salar Gürgen

BASF

Sönmez Hafızoğlu

Eyüp Sabri Tuncer

Şerifenur Taşkıran

J&J

Emine Sema Toraman

Amway

Belgin Taran

Oriflame

Onur Özyurt

KOPAŞ

Pınar Saltat

Bayer

DENETLEME KURULU

TEMSİLCİ

FİRMA

Bahar Marlalı

İpek Kağıt

Mutlu Demiryol

ELCA KOZMETİK

Volkan Bozdemir

Coster

Anahita Topaloğlu

SCA Yıldız

Ahmet Nusret Selen

Dermolin

Güler Avcı

Sapro