APV Hemisan-APV Homojenizatörleri ve Kullanım Alanları

Kasım 08, 2018, 1:51 pm
5 dakika


İsmail Mümin

Genel Müdür
APV Hemisan

 

APV Hemisan 2000 yılında, şu anda SPX Corporation’ın altında bulunan SPX Flow Technology grubunun en büyük öneme sahip SPX/APV markasının Türkiye  distribütörü olarak kurulan bir firmadır.

Firmamız kimya, ilaç, gıda ve kozmetik sektörleri için gerekli ekipmanları sağlayan Türkiye’deki en geniş satış pazarlama ağına sahip olan firma özelliğini taşımaktadır. Söz konusu bu endüstrilerde sürekli güvenli, yüksek kaliteli son ürün üretme gerekliliği, üretim esnasında sağlanan hijyeni en önemli öncelik haline getirmektedir. APV proses ekipmanları kolay ve efektif temizlenebilen bir dizayna sahip olmasının yanında enerji gibi değerli kaynakların kullanımını minimize etmek için tasarlanmıştır.Bununla beraber APV ekipmanları geliştirilmiş verimlilik ve kullanılacağı modern kontrol ve otomasyon sistemlerine tam anlamıyla entegre olabilmesi adına akıllıca tasarlanmıştır.

APV ürün portföyü, bugünün modern proses işletmelerinde maksimum verim ile çalışabilecek, pompa, vana, ısı değiştirici, mikser ve homojenizatörleri geniş bir kapsam ile ihtiva etmektedir. Bunların arasından, homojenizatörlerden bahsedecek olursak, homojenizatör portföyünün iki ana modeli olan Gaulin ve Rannie, 100 yılı aşkın süredir homojenizasyon tarihinin en önemli iki markası olmuştur. Bununla beraber, Rannie ve Gaulin  tarih boyunca kimya, gıda, ilaç ve kozmetik sektörleri için inovasyon konularındaki uzmanlığı ile bilinmektedir. Homojenizatörlerimizdeki modern dizayn, hassas mühendislik ve kaliteli üretim sayesinde müşterilerimizin proses karlılığını artırmaktadır.

APV homojenizatörler, müşterilerimize yeni ürün geliştirmelerini, mevcut ürünlerinin ise tat, raf ömrü, yoğunluk bakımından geliştirmelerine tıpkı 100 sene önce olduğu gibi bugün de katkı sağlamaktadır.

APV Hemisan müşterilerinin çok özel emülsiyon ve dispersiyon uygulamaları için laboratuvar, pilot ölçekli ve endüstriyel ölçekli homojenizatörleri yüzlerce inovatif çözüm ile beraber tedarik etmektedir. Firmamız, müşterilerimizin prosesleri her ne olursa olsun, proseslerinin spesifik ihtiyaçlarını karşılayacak homojenizatörü tedarik etmektedir. Aynı zamanda, müşterilerimizin ürünleri her ne kadar viskoz veya aşındırıcı etkiye sahip olursa olsun bu koşullarda steril bir ekipman ihtiyaç olsa bile 60.000 litre/saat kapasite ve 1.500 bar kapasiteye kadar çıkabilen yüksek verimlilikteki homojenizatörlerimizi müşterilerimize sunmaktayız.

Homojenizatör Kullanım Alanları
Süt Ürünleri: Uzatılmış raf ömrü, homojenize yapıyı sağlar. (Süt, Dondurma, Krema, Yoğurt, Tatlılar, Peynir, Yoğunlaştırılmış Süt)

Gıda ve İçecek: Viskozite kontrolünün geliştirilmesi, raf ömrü stabilitesi ve katkı maddelerinin kullanılmasını azaltmaya yardımcı olur. (Fıstık Ezmesi, Tatlandırıcılar, Meyve Suları, Soslar, Bebek Mamaları, Domates Ürünleri, Yumurta Ürünleri, Ek Besinler)

Kozmetik: Pürüzsüz tekstürü, kullanılan kıvam artırıcıların düzün dağılmasını, renk gelişimini, parlaklığın artırılmasını ve daha kolay uygulama yapılmasını sağlar. (Saç Ürünleri, Bakım Malzemeleri, Kremler, Rujlar, Losyonlar, Ojeler, Şampuanlar)

Kimya: Partikül boyutu ve viskozite kontrolünü, renk gelişimini, homojen uygulama ve stabilitenin geliştirilmesini sağlar. (Dezenfektanlar, Silikon Emülsiyonlar, Lateks, Emülsifiye Edici Maddeler, Wax Emülsiyonları, Böcek İlaçları, Gres Yağları, Özel Boyalar, Reçineler, Mürekkepler)

Biyoteknoloji: Hücre içi ürünlerin yüksek verimliliği için hücre parçalanmasını sağlar. (Bakteri (E.coli), Proteinler, Maya (Cerevisiae), Algler, Enzimler)

İlaç: Stabilite, homojen ürün, kaliteli partikül dağılımı ve tekstürün geliştirilmesine olanak sağlar. (Antibiyotikler, Merhemler, Veteriner İlaçları, Damar İçi Emülsiyonlar, Ek Besinler, Kremler, Lipozomlar, Antiasitler, Tablet Kaplamaları)

 

  • (gizli tutulacaktır)