Ascend, Eurostar Engineering Plastics’i satın aldı

12 Ocak 2021

Ascend Performance Materials, geniş bir alev geciktirici mühendislik plastikleri portföyüne ve halojensiz formülasyonlarda uzmanlığa sahip Fransa merkezli bir kompound üreticisi olan Eurostar Engineering Plastics’i satın aldı.

Ascend’in Avrupa başkan yardımcısı John Saunders, “Eurostar’ın bileşik poliamidler konusundaki deneyimi, kendi portföyümüze ve üretim yeteneklerimize çok iyi uyuyor,” dedi ve ekledi “Starflam® malzemeleri, temiz enerji ve ulaşım ile daha akıllı cihazlara geçişlere olanak sağlıyor.”

Ascend

Geçen yıl da Ascend, İtalyan Poliblend ve Esseti Plast firmalarını ve Çin’deki bir bileşik tesisini satın almıştı.

Ascend’in başkanı ve CEO’su Phil McDivitt, “Müşterilerimiz için daha küresel, çeşitlendirilmiş ve güvenilir bir tedarikçi olma stratejimizi takip ediyoruz” dedi. “Son 10 ay zorlu geçse de, müşterilerimize büyümeye devam etmek için ihtiyaç duydukları çözümleri ve desteği sağlamaya odaklandık.”

Dünyanın önde gelen tam entegre poliamid 66 reçine üreticisi olan Ascend, satın alma ile birlikte UL sarı kart sertifikalı alev geciktiricinin yanı sıra su teması ve termal olarak iletken, mühendislik plastiklerinden oluşan eksiksiz bir portföy elde etti. Şirket, bu malzemelerin e-mobilitenin yanı sıra akıllı cihazlarda, endüstriyel otomasyonda ve tüketici elektroniğinde ayrılmaz bir rol oynayacağını söyledi.

Ascend’in mühendislik plastiklerinden sorumlu kıdemli yöneticisi Steve Manning, “Portföyümüzü ve uygulama geliştirme uzmanlığımızı Eurostar’ın portföyüyle birleştirmek, müşterilerimize daha yüksek ve daha sabit voltaj yüklerinde daha güvenli, daha güvenilir parçalar üretmek için anında daha büyük bir seçki sağlıyor,” dedi. “Sektörler arasında, daha yüksek performanslı malzemelere yönelik talebin arttığını görüyoruz ve Eurostar’ın portföyü şimdiden yalnızca bugünün teknik özelliklerini değil, aynı zamanda yarının da çoğunu karşılıyor.”

Her iki şirket de satın alma maliyetini açıklamadı.