Aşı Lojistiği: ASCO CARBON DIOXIDE LTD, Kuru Buz Üretimi için Çözümler Geliştiriyor

11 Ocak 2021

Aşı Lojistiği: ASCO CARBON DIOXIDE LTD, Paketleme Dahil Kuru Buz Üretimi için Çözümler Geliştiriyor

CO2 uzmanı, kuru buz üreticilerine ve distribütörlerine gerekli miktarda kuru buzu üretmek ve otomatik olarak nakliye kutularına doldurmak için etkili bir çözüm sunuyor. ASCO CARBON DIOXIDE LTD, yerinde üretim merkezleri için özelleştirilebilir kuru buz doldurma ve transfer sistemleri ile ürün portföyünü genişletiyor. Özellikle COVID-19 aşısını dünya çapında sevk ederken, -80 ° Santigrat dereceye kadar kırılmamış bir soğuk zincir ve etkili çalışma süreçleri çok önemlidir.

ASCO CARBON DIOXIDE LTD Genel Müdürü Marco Pellegrino, “Kuru buzu nakliye kutularına doldurmak veya büyük kuru buz kaplarını nakliye kutularına aktarmak için bir çözüm arayan çok sayıda soruya kısa sürede yanıt verebildik” dedi.

Şirket, kuru buz teknolojisi portföyünü özellikle ilaç, lojistik ve gıda endüstrilerinde kullanılan iki dozajlama ünitesi ile genişletiyor. Yeni kuru buz doldurma sistemi (dozlama sistemi) tüm ASCO peletleyiciler ile uyumludur ve standart versiyonunda, kuru buz dozlama ünitelerine sahip iki kuru buz üretim hattından ve kapasite gereksinimlerine bağlı olarak bir konveyör sisteminden oluşuyor. Bu, (nakliye) kutularının yeni üretilmiş kuru buzla otomatik olarak önceden doldurulmasını sağlıyor. Daha sonra örneğin aşı dozları kutuya yerleştirilir ve ardından otomatik olarak tekrar kuru buzla doldurulur. Son olarak, kutunun yalnızca nakliye için mühürlenmesi gerekir.