“Aslı Gibidir!… Porteler / Karma Resim ve Heykel Sergisi” Açılıyor

21 Ağustos 2019

 

İstMarina Alışveriş Merkezi’nde açılan İstMarina Sanat, sosyal ve kültürel aktiviteler gerçekleştirmeye devam ediyor. 22 Ağustos – 22 Eylül 2019 tarihleri arasında 20 “Aslı Gibidir!… Portreler” isimli karma resim ve heykel sergisine ev sahipliği yapacak. Sergi, 20 sanatçının eserlerini sanatseverlerle buluşturacak.

İstMarina Sanat, “Aslı Gibidir!… Porteler / Karma Resim ve Heykel Sergisi” ile şehrin kültürel yaşamına önemli bir katkı sağlamaya hazırlanıyor. İstanbullu sanatseverler bu ay görkemli bir sergi deneyimi yaşayacak.

20 farklı sanatçının eserlerinin sergileneceği karma sergide; “Her portrenin, sahibinin dış görünüşünün yansıtışından daha fazlası olduğunun vurgulanması” amaçlanıyor ve “Sanatçı hem içini görür modelinin hem de kendi dünyasını giydirir karşısındakine” düşüncesi ağırlık taşıyor. Serginin teması kısaca, “Portre, bir yerden sonra sanatçının da kendi portresidir artık” cümlesiyle özetleniyor.

Aslı Gibidir!… Portreler sergisinde sanatçıların farklı teknik ve malzeme kullanarak ürettiği eserler, izleyiciyi ayrı bir hikayenin içine davet ediyor. Küratörlüğünü Kenan Bahadır Derre’nin üstlendiği 22 Ağustos- 22 Eylül 2019 tarihleri arasında ziyaretçilerin beğenisine sunulacak sergide, Aylin Örücü, Begüm Telci, Buse Emiroğlu, Bülent Gürcihan, Çiğdem Boztaş, Eda Çığırlı, Emir Yasin Yağmurca, Esen Murat Güler, Güliz Baydemir, Hakan Cingöz, Hemraz Hasbay, Işıl Kapu, K. Muzaffer Gençer, Mehmet Can Gürsoy, Metin Akbaş, Muzaffer Tuncer, Suna Doğruyol, Talha Hakan Arslan, Tuğçe Güngör ve Zeynep Sakız’ın eserleri sergilenecek.