Axalta 2018-2019 Sürdürülebilirlik Raporu’nu Yayınladı

28 Temmuz 2020

Axalta, güvenle çalışmalarını sürdürürken çevresel ayak izini azaltmaya ve inovatif ve sürdürülebilir boya teknolojilerini geliştirmeye devam ediyor

Dünyanın lider toz ve sıvı boya tedarikçilerinden Axalta (NYSE: AXTA), teknoloji, operasyonlar ve sorumlu satın alma dahil olmak üzere sürdürülebilir iş uygulamaları konusunda şirketin yaptığı geliştirmeleri vurgulayan 2018-2019 Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı.

Axalta İcra Kurulu Başkanı Robert Bryant, “Sürdürülebilirlik; temel değerlerimiz ve işimizin temelini oluşturmak ve yaptığımız her şeyin içinde yer almaktadır. Müşterilerin enerji tasarrufu sağlamasına ve veriteknomliliği artırmasına yardımcı olan Axalta’nın inovatif teknolojilerinden operasyonlarımızı daha güvenli yapan ve çevresel etkimizi azaltan yöntemlere ve dürüstlükle hareket etme konusundaki tereddütsüz bağlılığımıza kadar, bu Sürdürülebilirlik Raporu, global ekibimizin birlikte başardığı ilerlemeyi paylaşmaktadır. Axalta hissedarlarının birçoğu, giderek artan bir şekilde sürdürülebilirlik konularıyla ilgilenmektedir ve bu rapor, sürdürülebilirlik önceliklerimizi ve başarılarımızı gösteren yollardan biridir” şeklinde düşüncelerini ifade etti.

Raporun kapsadığı iki yıllık dönemde, Axalta sürdürülebilirlik ve çeşitli çevresel, sosyal ve yönetim (ESG) alanlarında hedeflerine doğru ilerlemeye olan bağlılığını göstermiştir. Rapor; Axalta’nın müşterilerden, teknoloji kuruluşlarından ve şirketin sürdürülebilirlik programlarını ve performansını tanıyan diğer kuruluşlardan aldığı sayısız ödülü vurgulamaktadır.

Rapor aynı zamanda Axalta’nın sektördeki 150 yılı aşkın deneyimini ve boya teknolojisini geliştirme ve malzemelerin daha uzun süre dayanmasını ve daha iyi performans göstermesini sağlayan sürdürülebilir ürünler geliştirmeye olan bağlılığını da göstermektedir. Axalta, son iki yılda 250’den fazla yeni ürün piyasaya sürerek ve dünyanın en büyük renk ve boya araştırma ve geliştirme merkezi olan Global İnovasyon Merkezi’ni açarak inovasyona yatırım yapmaya devam etti.

Axalta, güvenli ve sorumlu üretime olan bağlılığını,  global ek güvenlik eğitimi ile birlikte yeni işletme sloganı olan “Mükemmel Performansı Teşvik” ile yeniden teyit etti. 2019 yılında Axalta, toplamda 0,28 ile boya endüstrisinde en üst düzey güvenlik performansı olan, şimdiye kadar görülmemiş en iyi vaka oranına ulaştı. Axalta, rapor döneminde faaliyetlerinden kaynaklanan enerji kullanımında ve buna bağlı sera gazı emisyon oranında azalma olduğunu kaydetti. Şirket ayrıca, tedarik zinciri sürecindeki sorumlu tedarik uygulamalarını ve insan haklarını geliştirme çabalarını da açıklamaktadır.

2018-2019 yılları arasında Axalta, çalışanlarına ve bölgede yaşayan insanlara olan bağlılığını sürdürdü ve iç yetenek gelişimini, çalışan bağlılığını, çeşitlilik ve katılım çabalarını artırdı. Parlak Gelecekler programı ile şirket; bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) eğitim ve çevre yönetimi girişimlerini geliştirmek için çözüm ortaklarıyla iş birliği yaparak faaliyet gösterdiği topluluklarda fark yarattı.