Axalta, Bonded Metalik Toz Boya Tesisi için Landshut, Almanya’ya Yatırım Yapıyor

10 Ağustos 2019

 

Axalta Almanya, Landshut’taki tesisini genişleteceğini duyurdu. Bu tesis, Axalta’nın Fransa’daki Montbrison fabrikasının yanında bonded metalik toz boyalar için bölgedeki ikinci üretim tesisi olacak. İkinci üretim tesisi ile birlikte Axalta, özellikle mimari ve tasarım uygulamalarında kullanılan yüksek kaliteli metalik toz boyalara yönelik artan talebe daha iyi karşılık verebilecek. Axalta’nın toz boya ürün yelpazesi, ICONICA, Optimum İnce Dokulu, Anodic ve Timeless koleksiyonlarının yanında 150’den fazla kullanıma hazır metalik toz boyaları içermektedir.

Avrupa Toz Boyaları İş Kolu Direktörü Klaus Gast, “Müşterilerimize en kaliteli ürünleri sunmak ve kapasiteyi artırmak için son teknoloji ekipmanlarla Almanya’daki üretim kapasitemizi artırmaktan heyecan duyuyoruz. Yeni ekipmanlar, daha fazla verimlilik ve daha hızlı dönüş sağlayacak ve gerektiğinde kısa sürede küçük partilerle üretim yapma kabiliyetimizi artıracaktır. Bu, bize daha fazla esneklik sağlamanın yanında, müşterilerimiz için daha iyi sonuç ve hizmetler sunmaktadır” şeklinde düşüncelerini ifade etti.

Axalta’nın metalik toz boyaları, Qualicoat Classes I ve II’nin yanı sıra GSB International kalite standartları Standard ve Master gereksinimlerini karşılamaktadır. Bonded toz boyalar, yüksek UV dayanıklılığına sahiptir ve çok dayanıklıdır. Boyanan yüzeyler, yüksek parlaklık, optik derinlik ve çok çeşitli şaşırtıcı renk efektleri ile öne çıkar. Bonded metalik toz boyalar, cephe elemanları, profiller, alüminyum ve çelik kaplamaların boyanmasında ve ayrıca pencere, kapı ve iç ve dış mekan mobilyaların boyanmasında kullanılır.