Axalta, EMEA Bölgesindeki STEM ve Çevre Yönetimi için 50.000 Euro Bağışlıyor

27 Şubat 2020

Axalta, Axalta in Motion adındaki çalışan girişimi sayesinde Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgelerindeki STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) ve çevre yönetimini desteklemek için 50.000 Euro tutarında bağışta bulundu. 2019 yılının Eylül ayında gerçekleşen Axalta in Motion, EMEA bölgesindeki çalışanların 24 saat içinde evde ve işte mümkün olduğunca fazla adım atmasına yönelik bir yarışmaydı. Yerel etkinlikler, takım çalışmasını öne çıkardı ve adım sayısını artırdı. İlk yıllık yarışma tamamlandığında, EMEA bölgesindeki beş Axalta ülkesinin her biri 10.000 Euro bağışlamak ve çalışanlar ve çalışanlar tarafından aday gösterilen bir kuruluşa gönüllü olmak üzere rastgele seçildi.

Ülke ve kuruluşlar şunlardır:

• Belçika: Natuurpunt, Flanders’teki savunmasız ve tehlike altındaki doğayı koruyan bağımsız ve gönüllülük esasına dayalı bir dernektir.

• Almanya: Nabu NRW, North Rhine-Westphalia bölgesinde tam zamanlı doğa koruma çalışmaları gerçekleştiren gönüllülerden oluşan bir kuruluştur.

• İtalya: WWF, doğa ve çevreyi korumaya kendini adamış bağımsız uluslararası bir kuruluştur.

• İsviçre: Pro Natura Basel, Basel ve çevresindeki değerli ve korunması gereken doğa güzelliklerini koruyan projeleri destekler.

• İngiltere: Mercian Trust adlı çoklu akademik iş birliğinin bir parçası olan ve STEM konularında öğrencileri destekleyen Queen Mary’s Grammar School, Walsall.

EMEA Bölgesi Başkanı ve Axalta Başkan Yardımcısı Yves Kerstens, “Axalta, temiz su ve havayı ve aynı zamanda doğal ortamı korumak için dünya çapında çevresel yönetim programlarını desteklemektedir ve bu nedenle de koruma ve sürdürülebilirlik anlayışımızla uyumlu olan bu beş kuruluşa katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. İnovasyon ve üretim platformlarımızı bilim ve teknoloji yönlendirdiğinden, temel odak noktası STEM konuları olan bir eğitim kuruluşuna yardımda bulunmak Axalta için de hayati önem taşıyor” şeklinde düşüncelerini ifade etti.