Axalta, Hollanda’daki Son Teknoloji Tesisinin Temelini Attı

16 Temmuz 2020

Dünyanın lider sıvı ve toz boya tedarikçilerinden Axalta (NYSE: AXTA), Hollanda’daki oto tamir boya iş kolunu destekleyecek 7.250 metrekare alana sahip son teknoloji yeni tesisinin 19 Haziran’da temelini attı. Yeni tesis, son teknoloji ve enerjiden tasarruf sağlayan özellikleri ile öne çıkmaktadır. Tiel’deki şantiyede süren inşaatın 2021 yılının ortalarına doğru tamamlanması bekleniyor.

Tiel Belediye Meclis Üyesi Ben Brink ve Axalta’nın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Bölge Başkanı Yves Kerstens, Axalta’nın Avrupa ve Hollanda Yönetim Ekibi üyelerinin katıldığı etkinliği kutlamak için düzenlenen törende yer aldı.

Axalta’nın Tiel temel atma töreni Soldan Sağa: Axalta’nın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Bölge Başkanı Yves Kerstens; Focus Real Estate Yöneticisi Freek Boeijen; Tiel Belediye Meclis Üyesi Ben Brink

 

Axalta’nın EMEA Bölge Başkanı Yves Kerstens, “Bu tesise yapılan yatırım, gelecekteki büyümemiz ve Hollanda’daki Oto Tamir Boya iş kolumuzun uzun vadeli başarısı ve en nihayetinde tüm Axalta organizasyonu için hayati öneme sahiptir.  Tiel tesisimiz, Axalta’yı müşterilerimiz için gelecekte olabilecek değişikliklerden etkilenmeyen bir iş ortağı yapmaya yönelik bağlılığımızı göstermektedir ve bu tesis ile birlikte müşterilerimizin büyüyen oto tamir boya ihtiyaçlarınızı karşılayacak mükemmel bir konuma yerleşmiş olacağız” şeklinde düşüncelerini ifade etti.

Axalta’nın global oto tamir boya markaları olan Cromax®, Spies Hecker, Standox, SyroxTM ve Metalak BV’nin üretimi bu yeni tesis olan Business Park Medel’de yapılacak. Tesis tamamlandıktan sonra, tesis içinde üç kattan fazla ofis alanı, bir depo ve oto tamir boya uzmanlarının en yüksek kalitede oto tamir boya işlemlerini gerçekleştirmesi için son teknoloji ve gelişmiş teknikler kullanılarak eğitimi gerçekleştirilecek. Tesisin aynı zamanda ayrı bir karışım odası da olacak. Bu tesis, Axalta’nın hem yüksek iş hacmine sahip müşterilere hem de yerel renk gelişimine hizmet edecek doğrudan dağıtım noktasıdır.

Kerstens, “Tiel’deki Yeni Eğitim Merkezi, Axalta’nın müşterilerine olan bağlılığının altını çizmektedir. Bu tesis, eğitimlerle birlikte müşterilerin daha etkili ve verimli olmasına yardımcı olacak.  Dünyanın her yerindeki 47 Axalta tesisinden alınan eğitim, müşterilerimizin iş performansını artıracak” şeklinde sözlerini devam ettirdi.

Tiel’deki tesis, 2019’da biri Güney Afrika, Midrand ve biri Avustralya, Sidney’de olmak üzere iki Eğitim Merkezi’nin açılışını izliyor olacak.

Business Park Medel; yeşil yönetim, sürdürülebilirlik ve güvenliğe odaklanan modern bir iş parkıdır. Hollanda’nın merkezinde olmak, Axalta’nın ülke çapındaki tüm müşterilerine yakın olmasını sağlayan ana ulaşım güzergahlarına kolay erişim sağlamaktadır.