Axalta Kendi İçinden Çıkardığı Yöneticilerle Liderlik Gücünü Geliştirmeye Devam Ediyor

08 Ağustos 2019

 

Axalta Coating Systems Ltd. Barry Snyder’ı Kıdemli Başkan Yardımcılığı ve Operasyon ve Tedarik Zincirinden Sorumlu Başkanlığa ve Robert Roop’u ise Başkan Yardımcılığı ve Teknolojiden Sorumlu Başkanlığa atadığını bildirdi. Hem Dr. Snyder hem de Dr. Roop, yeni pozisyonlarında Axalta’nın inovasyon ve büyümeye olan bağlılığını artıracak. Dr. Synder, Axalta’nın liderlik ekibinde hizmet vermeye devam edecek, diğer yandan Dr. Roop da bu ekibe katılacak ve her iki yönetici de Axalta CEO’su Robert Bryant’a doğrudan raporlayacak.

Bryant, “Axalta’nın liderlik ekibinde yapılan bu atamadan dolayı oldukça heyecan duyuyoruz ve aynı zamanda bunu kendi organizasyonumuz içinden yaptığımız için de gururluyuz. Axalta’nın Teknolojiden Sorumlu Başkan’ı olarak Barry’nin dört yıldan fazla süredir yaptığı katkılar, Axalta’nın sektörümüzde inovasyon lideri olmasına yardımcı oldu ve global olarak büyümemizi destekledi. Barry’nin bağlılığı ve Axalta’nın liderliğini korumak yönündeki motivasyonu sayesinde teknoloji organizasyonumuz her zamankinden daha güçlü oldu. Barry, Axalta’nın tesislerinin güvenli ve üretken çalışmasını sağlamak ve organizasyonun her aşamasında operasyonel mükemmeliği desteklemek yönündeki kararlılığımı paylaşıyor. Kendisini bu pozisyonda görmekten dolayı oldukça heyecan duyuyoruz.

Robert ise geçtiğimiz on yılda Axalta’nın teknoloji organizasyonunda çok stratejik bir lider oldu. Teknik uzmanlığının yanında güçlü iş zekası, Robert’ı kusursuz bir yeni Teknolojiden Sorumlu Başkan yapacak ve müşterilerimizin arzuladığı inovasyonlar sayesinde farklılaşmaya konusuna odaklanmaya devam edeceğiz. Robert, müşterilerimizin sürekli değişen ihtiyaçlarını karşılamak için yeni ürün ve hizmetlerin geliştirilmesi konusunda oldukça öne çıkmaktadır ve birlikte teknoloji hedeflerimize ulaşmayı sabırsızlıkla bekliyorum” şeklinde açıklamada bulundu.

Dr. Snyder, daha önce Axalta’nın Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Baş Teknoloji Yöneticisi görevlerini yürütmüştü. Axalta’ya katılmadan önce, Dr. Synder, Orion Engineered Carbons’ta Global Ar-Ge ve Kaliteden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve İnovasyon Sorumlusu olarak görev yaptı. 2008’den 2012’ye kadar Dr. Snyder, dört kıtada 15 laboratuvarın yöneticiliğini yaparak H.B. Fuller Company’de Pazarlama ve Teknoloji’den Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Teknolojiden Sorumlu Başkan olarak çalıştı. Celanese’de 2007-2008 yılları arasında şirketin emülsiyon ve polivinil alkol departmanında Global Teknoloji Direktörü olarak görev yaptı. Dr. Synder, 1990 ila 2006 yılları arasında, Rohm and Haas’ta giderek artan görev kapsamı ve sorumluluk alanları ile görev yaptı. Dr. Snyder, Harvard Üniversitesi inorganik kimya alanında doktora derecesi, Temple Üniversitesi lisans ve Emory Üniversitesi kimya yüksek lisans derecelerine sahiptir.

Dr. Roop, 2013 yılından beri Axalta’da teknoloji organizasyonundaki sorumluluk alanını genişleterek görevini yerine getirmiştir. Dr. Roop, Axalta’daki görevine Kuzey Amerika Teknoloji Direktörü olarak başladı ve en son Axalta’nın Oto Tamir ve Endüstriyel Boya Teknoloji Geliştirme Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Dr. Roop, bu pozisyonlarından önce DuPont Performans Boyaları da dahil olmak üzere DuPont’un çeşitli polimer ve kimya iş kollarında teknoloji ve operasyon pozisyonlarında yirmi yıldan fazla görev yaptı. Dr. Roop, West Virginia Üniversitesi Kimya Mühendisliği lisans ve Texas A&M Üniversitesi Kimya Mühendisliği doktora derecelerine sahiptir.