Axalta, Spektrofotometre Satışında 60.000’e Ulaştı

02 Aralık 2019

Axalta, 10.000’i son 15 ayda olmak üzere 60.000 spektrofotometresini sattığını bugün duyurdu. Son satışlardaki hızlı artış temel olarak güçlü bir global dijitalleşme eğilimine bağlanıyor. Giderek daha popüler hale gelen bu dijital el aletleri, oto atölyelerinin verimliliğini artıran doğru ve hızlı bir renk eşleştirme yöntemidir. En son nesil spektrofotometreleri ve bulut tabanlı renk yazılımlarını kullanmak oldukça kolay. Oto tamir boya uzmanları, spektrofotometre kullanarak araçların boya işlerinden kolayca renk ölçümleri alabilmekte ve bu ölçümleri kablosuz olarak Axalta’nın çevrimiçi global renk veritabanına gönderebilmektedir. Renk eşleştirme yazılımı, 200.000’den fazla sürekli güncellenen formüller arasında arama yapmakta ve gerektiğinde, oto tamir boya uzmanlarına mümkün olan en iyi eşleşmeyi sağlamak için otomatik olarak en yakın formülü sunmaktadır. Bu eşleşmeler daha sonra bir akıllı telefon veya bir tablet üzerinden seçilip renk formülünü karıştırmak için Wi-Fi ile IP ölçeğine gönderilmektedir. Bu toplam süreç çok daha doğru sonuçlar vermekte ve aynı zamanda çok daha verimli ve kârlıdır.

BASF, Belçikalı Internet Platformu UBench’in Çoğunluk Hissesini Satın Aldı

BASF, Belçika’da Turnhout ve Geel’de ofisleri bulunan internet platformu UBench’in çoğunluk hissesini 30 Eylül günü satın aldı. Her iki şirket de işlemle ilgili finansal ayrıntıları açıklamama kararı aldı. İşlem, UBench International NV, CarRoll BVBA ve DLight BVBA’yı kapsıyor. Bu işlem için yasal onayların alınması gerekmiyor. UBench ve 30’un üzerindeki çalışanı, şirket içerisinde geliştirilen internet platformunu sürekli olarak geliştiriyor ve kiralama şirketleri, sigorta şirketleri, otomobil üreticileri ve büyük filolara sahip şirketler gibi otomotiv satış sonrası pazarında yer alan çeşitli müşterilere yönelik servis portföyünü yönetiyor. BASF Boya Bölümü Başkanı Dirk Bremm, “Bu işlem, BASF’nin Otomotiv Tamir Boyaları uzmanlığını premium boyanın ötesinde büyütme ve müşteri deneyimini arttırma konusundaki stratejik ve uzun vadeli taahhüdünü yansıtıyor.” dedi. BASF Avrupa Otomotiv Tamir Boyaları Kıdemli Başkan Yardımcısı Katja Scharpwinkel, “UBench, servis çözümleri sunarak portföyümüzü arttıran bir işbirlikçi dijital platform şirketi. Otomotiv satış sonrası sektöründeki tüm oyuncuları bir araya getirerek, hızlı büyüyen otomotiv servisi segmentindeki pozisyonumuzu güçlendiriyoruz.” dedi. UBench, yeni kurulan UBench BV bünyesinde bağımsız bir şirket olarak mevcut faaliyetlerini yürütmeye devam edecek. UBench’in Kurucusu ve CEO’su Peter Verbraeken, şirketin tutarlılığını ve gelecekteki stratejik gelişimini desteklemek üzere azınlık hissesine sahip olacak.

Engineered Polymer Solutions EPS 2580’i Piyasaya Sürüyor

Engineered Polymer Solutions (EPS), yüksek performanslı özellikler sunan ve katı VOC düzenlemelerini karşılamak üzere formüle edilebilen su bazlı bir akrilik olan EPS 2580’i piyasaya sürdü. Bu polimer, doğrudan metal kaplamaları <50 g / L VOC’de formüle etme kabiliyeti sağlıyor. EPS endüstriyel piyasada bir boşluğu doldurmak için 2580 reçineyi geliştirdi; bu, metal yapışması, korozyon direnci ve yüksek sıcaklık blok direnci için mükemmel performans sağlayan düşük VOC (<50g / L) su bazlı bir çözelti gerektiriyordu. EPS Ar-Ge Teknik Müdürü Robert Sandoval “Su bazlı akrilik kaplamalar tipik olarak bu özelliklerin üçüne de ulaşmakta zorlanıyor, ancak EPS 2580 bu boşluğu doldurdu” şeklinde konuştu. EPS 2580, olağanüstü parlaklık ve hızlı sertlik gelişimi ile, hem astar hem de son katlarda kullanılabilen, kendinden çapraz bağlama, akrilik emülsiyondur. Bu, son kullanıcılara sadece tek bir kaplama sistemi kullanma imkanı verir, böylece müteahhitler ve projeler için karmaşıklık seviyesini azaltır. EPS satış müdürü Christopher Farrell, “EPS 2580 kullanılarak formüle edilen kaplamalar, ince filmlerde (<1.5 mil kuru film kalınlığı) bile mükemmel korozyon direnci sergiler” dedi ve ekledi “Bu, bir son kullanıcının potansiyel olarak materyal ve işçilik maliyetlerinden tasarruf etmesini sağlayabilir.”

U-C Coatings, Eco Chemical’ı Satın Aldı

High Road Capital Partners portföy şirketi, U-C Coatings’in, Eco Chemical, Inc.’in boya ve endüstriyel kaplamalar iş kolunun varlıklarını satın aldığını bildirdi. Bu, şirketin High Road’ın mülkiyeti altındaki ikinci devralımına işaret ediyor. High Road Capital Partners’in ortağı Jeff Goodrich “Eco Chemical, UC Coatings’in yumuşak ağaç pazarındaki konumunu derinleştiriyor, baskı işleme kanalını ekliyor ve vintage ahşap gibi trendlerden yararlanan boyaları ve kaplamaları tanıtarak UC Coatings’in ürün tekliflerini genişletiyor” dedi ve ekledi “Ayrıca, U-C Coatings’in Batı Yakası’ndaki (West Coast) coğrafi varlığını arttırıyor ve Doğu Yakası’ndaki (East Coast) müşterilerin, basınçlı işlenmiş kereste pazarı için yeni ürünlere ulaşmalarına imkan tanıyor”.