Axalta Taşımacılık Boyaları İş Koluna Yeni İsim

08 Ekim 2020

Axalta Coating Systems Ltd. (NYSE: AXTA), 2013 yılından beri Global Taşımacılık Boyaları iş kolunu ve 2016 yılından beri de Çin bölgesini başarıyla yöneten Başkan Yardımcısı Steve Markevich’in Axalta’dan ayrıldığını duyurdu. Axalta ayrıca 12 Ekim 2020’den itibaren geçerli olmak üzere Hadi Awada’nın Global Taşımacılık Boyaları iş kolu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak Axalta’ya katılacağını duyurdu. Awada, Axalta’nın global hafif araçlar ve ticari araç boyaları iş kollarını yönetecek.

Axalta CEO’su Robert Bryant, “Axalta’daki birçok başarısından dolayı Steve’e teşekkür etmek istiyorum. Kısacası, geçtiğimiz yedi yılda Steve’in yoğun katkıları olmasaydı Axalta bugünkü konumunda olmazdı. Steve, Taşımacılık iş kolumuzu bugünkü haliyle sektör lideri konumuna getirdi. Steve ve kurduğu ekip, büyük ticari başarılar elde etti, Çin’deki işlerimizde büyük adımlar attı ve otomotiv iç mekan boya alanına girişimizi kolaylaştırdı. Etkin bir geçiş için Steve 2 Kasım tarihine kadar Axalta ekibinde yer almaya devam edecek.

Hadi Awada

Hadi Awada

 

Hadi’nin Axalta ve liderlik ekibimize katılmasından dolayı oldukça heyecanlıyım. Hadi, Axalta’nın Taşımacılık Boyaları iş kolunu büyütmeyi ve güçlendirmeyi hedeflediğimiz için önemli bir rol oynayacak. Hadi, müşterileri için hizmet vermek üzere ticari olarak evrim geçiren lider işletmelerin etkileyici geçmişine odaklanmaktadır. Hadi ayrıca samimi müşteri ilişkileri geliştirmeye odaklanmaktadır ve tutkulu bir liderdir.

Hadi’nin ve taşımacılık boyaları iş kolundaki olağanüstü liderlik ekibimizin, taşımacılık endüstrisindeki hem mevcut hem de yetersiz hizmet verilen yakın bölgelerde global hafif araç ve ticari araç işlerimizin büyümesini daha da hızlandıracağından eminim” şeklinde düşüncelerini ifade etti.

Awada, üst sınıf otomotiv teknolojisi şirketi olan Faurecia’dan Axalta’ya gelmiştir ve önceki şirketinde sorumluluğu sürekli artarak çeşitli pozisyonlarda bulunmuştur. Yakın zamanda, Clean Mobility Kuzey Amerika Başkanı ve Faurecia’nın Kuzey Amerika Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini yerine getirmiştir.

Awada bu görevinde milyarlarca dolarlık bir işi yürütmüş ve sürdürülebilirlik ve yenilik arayan müşterilere yeni teknolojiler geliştirme ve uygulama girişimlerine öncülük etmiştir. Awada daha önce Almanya, Birleşik Krallık ve Asya’da Faurecia’nın Çin’deki emisyon kontrol teknolojisi işinden sorumlu Başkan Yardımcılığı görevi de dahil olmak üzere çeşitli pozisyonlarda bulunmuştur. Awada, Toledo Üniversitesi’nden BA derecesini aldıktan sonra kariyerine Ford Motor Company’de başlamıştır.

Awada, “Axalta’nın girişimci ruhu beni bu göreve çeken şeydi. Boya müşterilerimizin sürekli gelişen ihtiyaçlarını karşılamak üzere ürün ve hizmetler geliştirmek için Axalta’nın yeni ve ortaya çıkan fırsatları tespit etmesine yardımcı olmayı sabırsızlıkla bekliyorum” şeklinde ifadelerde bulundu.

Markevich, “Halka arz sürecinden işimizi yoluna koyma aşamasına kadar, son derece kendini işine adamış, çalışkan ve kararlı bir profesyonel ekiple çalışma onuruna sahip oldum. İş kolumuzun harika ellerde ve doğru yolda olduğunu biliyorum ve başarılarının devamını izlemek için sabırsızlanıyorum” şeklinde düşüncelerini ifade etti.