Axalta’dan Yeni Renk Deneyim Merkezi

18 Temmuz 2019

 

Londra, The Building Centre’da, Axalta’nın yeni Renk Deneyim Merkezi kapılarını resmi olarak açtı. İngiltere’deki ilk Renk Deneyim Merkezi’nin açılışına davet edilen mimar ve tasarımcılar, Axalta’nın geniş renk koleksiyonu ve renk ve beş duyu arasındaki ilişkiyi keşfetme şansına sahip oldu.

Londra Mimari Festivali’nde yapılan kutlamada konuklar, gizemli temas kutuları ve gözler bağlıyken kokuları bulma etkinlikleri de dahil her duyunun sınırlarını zorlayan mini duyusal deneyimler serisini deneyimlediler. Her duyusal deneyim, konuklara zevk, dokunma, koku alma, görme veya duyma gibi her hissi, kendi seçtikleri bir Axalta renk örneğiyle bağ kurmasına imkan verdi.

Renk Deneyim Merkezi, farklı doku, efekt ve son kat boyaları sergileyen 700’den fazla toz renk örneğine ev sahipliği yapıyor ve artık pazartesi-cumartesi günleri arasında da görülebiliyor.

Mimari Renk Uzmanı ve Londra Renk Deneyim Merkezi’Nin küratörü Dami Babalola, “Renk temel olarak tek bir duyu ile algılanır; görme. Ancak, konuklara renkleri görmek için bunun tek yol olmadığını göstermek istedik. Mini duyusal deneyimlerimiz, tüm duyuları uyararak renge yepyeni bir bakış açısı getiriyor” şeklinde konuştu.

Gecenin katılımcılarından biri, “Renk Deneyim Merkezi, dinamik, modern ve kolay ulaşılabilir. Tekrar gelmek için sabırsızlanıyorum” diyerek memnuniyetini ifade etti.