Axalta’nın İcra Kurulu Başkanı Robert Bryant Oldu

02 Ocak 2019

 

Axalta Coating Systems Ltd. Yönetim Kurulu, Robert Bryant’ın kalıcı olarak İcra Kurulu Başkanlığı’na atandığını bildirdi. 2018 Ekim’inden bu yana Bryant, geçici CEO olarak hizmet veriyordu. Bryant ayrıca Axalta’nın Yönetim Kurulu’nda da görev yapacak.

 

Geçtiğimiz iki ayda, Robert Bryant’ın geçici CEO’luk görevini kusursuz bir şekilde gerçekleştirdiğini ve zorlu pazar ortamında şirkete liderlik yaptığını söyleyen Axalta’nın Yönetim Kurulu Başkanı Charlie Shaver sözlerine “Geçtiğimiz altı yılda yakından çalışma fırsatı bulduğum Bryant’ın, kalıcı CEO’luk görevini etkin bir şekilde gerçekleştireceğine ve yeteneklerine oldukça güveniyorum. Yönetim Kurulu ve şahsım, Robert’ın liderliğinde Axalta’nın başarısını ve büyümesini sürdürmesini sabırsızlıkla bekliyoruz” şeklinde devam etti.

 

Yönetim Kurulu’na, kendisine olan güvenlerinden dolayı teşekkür eden Robert Bryant ise “Axalta’nın müşteri hizmetleri ve inovasyon konularındaki haketmiş olduğu ününü devam ettirmek için yetenekli yönetim ekibi ve kendini işine adamış çalışanlarla omuz omuza çalışmaya devam edeceğim için onur duyuyorum” şeklinde konuştu.

 

Sean Lannon ise, kalıcı olarak Mali İşlerden Sorumlu Başkanlık görevine atandı. Lannon, 2018 Ekim’inden bu yana Başkan Yardımcısı ve Mali İşlerden Sorumlu Geçici Başkan olarak görev yapıyordu.

 

Robert Bryant “Sean’ın iş ve finans zekası, Axalta’nın üst düzey finans pozisyonlarındaki yıllara yayılan deneyimi ve finansal raporlama konusundaki engin alt yapısı ile Sean, benden sonra Axalta’nın CFO’luk pozisyonuna kusursuz bir şekilde devam ettirecektir. Axalta’yı daha da büyütmek ve uzun vadede hissedar değerini artırmak için, Sean ile çalışmaya devam edeceğim için oldukça heyecanlıyım” şeklinde konuştu.

Yorumunuz

  • (görüntülenmeyecektir)