Axiom Materials Kordsa Tarafından Satın Alındı

25 Temmuz 2019

 

Kordsa, gelecek nesil ulaşım araçlarına da kompozit malzemeler sağlayan ABD’li Axiom Materials’ı 181 milyon Dolara satın aldı.

Sabancı Holding CEO’su Mehmet Göçmen: “Yıllık 150 milyon Doları aşan bir iş kolu yarattık. Kordsa, yeni yatırımlarımızla, havacılık endüstrisinde dünyada seramik matriks kompozitler alanında iddialı bir konuma geliyor. Sabancı Topluluğu olarak işlerimizi evrensel standartlarda yönetme anlayışımızın bir göstergesi olan bu mühim satın alma, ülkemizin uluslararası piyasalardaki gelişimini de destekleyecektir.” şeklinde konuştu.

Sabancı Holding Sanayi Grubu Başkanı ve Kordsa Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Alper de düşüncelerini şu sözlerle ifade etti: “Yüksek mühendislik isteyen yapısal malzemeler üreten Fabric Development ve Textile Products’la başlayan havacılık sektörü yolculuğumuzda, kabin içi parçalar üreten Advanced Honeycomb Technologies’i satın almamızla yetkinliklerimiz daha da genişledi. Böylece Axiom Materials yatırımı ile uzay ve havacılık endüstrisinin üssü Kuzey Amerika’da bir büyüme platformu yaratacağız.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Milliyet