Azelis, Ekin Kimyayı Satın Aldı

17 Ekim 2019
Azelis

İlaç kimyasalları, gıda katkı maddeleri ve laboratuvar kimyasalları konusunda Türkiye’nin önde gelen özel kimyasal madde distribütörlerinden olan Ekin Kimya, Azelis tarafıdan satın alındı.

Ekin Kimya Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Aktaş düşüncelerini şöyle ifade etti: “Ekin Kimya’nın 25. yılını kutlamaya hazırlandığı bir dönemde gerçekleşen bu satın alma, şirketin geçmişten bugüne gösterdiği sağlıklı ve sürdürülebilir büyüme trendini bir sonraki çeyrek yüzyıla taşımasında kilit rol oynayacaktır. Azelis’in ülkemize ve markamıza duyduğu ilgi ve güven gurur verici. Herkes için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Ekin Kimya Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Murat Çıtıroğlu: “Ekin Kimya olarak kuruluşumuzdan bugüne sektörlerinde öncü firmalarla yaptığımız uzun vadeli iş birlikleri ve deneyimli ve öngörülü çalışanlarımızın yenilikçi çözümleriyle büyüdük. Bu satın alma ile birlikte, Azelis’in global vizyonu, geniş kaynakları ve coğrafi kapsamı Ekin Kimya’ya yeni fırsatları ve yeni pazarlarda gelişim olanakları sunacak. Diğer taraftan Ekin Kimya, sektörlerdeki geniş ilişkiler ağı ve kaliteli insan kaynağı ile Azelis grubu için lokal ve uluslararası çerçevede değer yaratacak, bölgesel bir yönetim merkezi olarak katkı sağlayacaktır. Bu mutluluk verici adımın, tüm taraflar için ortak fayda yaratma amacımıza hizmet edeceğine yürekten inanıyoruz.” şeklinde düşüncelerini ifade etti.

Kaynak: www.aa.com.tr