Bak Ciğerim, Akciğerim” Etkinliği ile Akciğer Kanseri Farkındalığı

22 Kasım 2019

Akciğer Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında Roche İlaç Türkiye ve Türk Tıbbi Onkoloji Derneği (TTOD) desteğiyle düzenlenen “Bak Ciğerim, Akciğerim” bilgilendirme toplantısı ünlü oyuncu ve yaşam koçu Ayşe Tolga ile Beşiktaşlı eski futbolcu Metin Tekin’in katılımı ile gerçekleşti.

Akciğer Kanseri Farkındalık Ayı için Roche İlaç Türkiye’nin geçtiğimiz yıl başlattığı “Bak Ciğerim, Akciğerim” kampanyası, ünlü oyuncu ve yaşam koçu Ayşe Tolga ile efsanevi futbolcu Metin Tekin’i bir araya getirdi. Bu yıl Türk Tıbbi Onkoloji Derneği’nin (TTOD) desteğiyle düzenlenen etkinlikte Metin Tekin’in rol aldığı kampanya filmi gösterilirken, Ayşe Tolga da akciğer kanseriyle ilgili en çok merak edilen soruları konunun uzmanı Doç. Dr. Özlem Sönmez ile paylaştı.

Metin Tekin, “Böyle kıymetli bir projede yer aldığım için mutluyum. Projenin bu yılki sloganı ‘Hayat denilen oyunu sağlıklı oyna.’ Hastalıkla ilgili bilinçli olmak önemli elbette ancak ondan da önemlisi sağlıklı bir yaşam sürmek. Projenin bu anlamda da katkısının olacağını umut ediyorum” şeklinde konuştu.

Akciğer kanseriyle ilgili farkındalık yaratmayı ve doğru bilinen yanlışların ortadan kaldırılmasını amaçlayan etkinlik sosyal medyadan da canlı olarak yayınlandı.