Baranyai’nin Resimleri İstanbul’da Sanat Severlerle Buluştu

13 Eylül 2019

 

16.İstanbul Bineali’ne paralel etkinlikler kapsamında Macaristan’ın en tanınmış ressamlarından Levente Baranyai, Türkiye’de düzenlediği ilk kişisel sergisini, 12 Eylül’de sanat severlerle buluşturdu. Baranyai, resimlerinde uydu fotoğraflarından yola çıkarak, insanın mekanda yarattığı hasarı vurguluyor.

Macaristan ve Türkiye arasında köprü olmak hedefiyle kurulan ve her iki ülke arasında ticaret, ekonomi, turizm, kültür ve yatırım konularında diyaloğu artırmayı amaçlayan ALX Hungary, tanınmış Macar Ressam Levente Baranyai’nin Türkiye’deki ilk kişisel sergisine destek oldu. 12 Eylül–10 Kasım 2019 tarihleri arasında Macar Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak olan sergide Levente Baranyai’nin beğenilen eserleri ücretsiz olarak görülebilecek. “Tyrannussapiens’in İzinde” isimli sergi güncel Antroposen tartışmaları çerçevesinde, insanın doğa üzerindeki yıkıcı etkisine kuşbakışı bir perspektif sunuyor.

Sanat yaşamı boyunca dünyanın yeni manzaralarını kendine has üslubuyla resmetmeye çalışan Baranyai, resimlerinde uydu fotoğraflarından yola çıkarak, insanın mekânda yarattığı hasara dikkat çekiyor.