BASF Poliüretan ile Timberland PRO Reaxion Güvenlik Ayakkabısı Güç Kazanıyor

21 Ağustos 2020

BASF’ın poliüretan (PU) ve termoplastik poliüretanı (TPU), yeni Timberland PRO® Reaxion güvenlik ayakkabısında endüstriyel çalışanlar için en son yenilik ile güçlendiren temel bileşenlerdir. Reaxion koruyucu ayakkabı, Timberland’ın tescilli Aerocore ™ Enerji Sistemine sahiptir ve atletik bir ayakkabının konforunu ve esnekliğini bir iş ayakkabısının performansı ve dayanıklılığıyla birleştiriyor.

Timberland PRO Ürün Oluşturma Başkan Yardımcısı Bert Spiller, ” Çalışanlara yeni bir ayakkabı deneyimi kazandırmak istiyoruz. En sevdikleri atletik ayakkabılar kadar rahat ve çekici olan, ancak onlara iş günü boyunca gereken enerji geri dönüşünü sağlayan bir güvenlik ayakkabısı geliştirdik. Bunun gerçekleşmesi için Timberland ve BASF ortaklığı çok yerinde oldu” dedi.

Aerocore Energy System üç katmandan oluşuyor.

Anti-Yorgunluk Teknolojisi taban, köpük orta taban ve iz bırakmayan dış taban. Bu katmanlar, üstün enerji dönüşü, rahatlık ve kavrama sağlamak için birlikte çalışyor. Bu özellik çok yönlü bir iş ayakkabısı ortaya koyuyor ve Timberland PRO Reaxion’u depolama ve imalat gibi iç mekân işleri ve inşaat ve diğer alanlardaki dış mekan işleri için ideal hale getiriyor. BASF’nin Elastollan® TPU’su, mükemmel aşınma önleme ve tutuş performansı nedeniyle dış tabanda öne çıkıyor.

 

Kaynak