BASF, Zhanjiang, Guangdong’daki Akıllı Verbund Projesinin İlk Adımını Attı

02 Haziran 2020

BASF, Zhanjiang, Guangdong, Çin’deki akıllı Verbund projesinin tesislerinin inşasını başlattı. Bu girişim, şirketin Kasım 2019’daki resmi başlangıcından bu yana 10 milyar dolarlık yatırım projesinin geliştirilmesinde önemli bir kilometre taşı oldu. Tesislerde, güney Çin pazarında ve Asya’da çeşitli büyüme endüstrilerinin artan ihtiyaçlarını karşılamak için mühendislik plastikleri ve termoplastik poliüretan (TPU) üretimi yapılacak.

BASF Kıdemli Başkan Yardımcısı Haryono Lim, “İlk Mutabakat Zaptı’nın ilk tesislerimizin resmi sözleşmesinin imzalanmasından bu yana sadece iki yıl geçmiştir. Hükümet yetkililerinden ve yerel topluluklardan gelen büyük destek, dünya çapındaki çalışanlarımızın ve ortaklarımızın çalışmaları sayesinde, proje istikrarlı bir şekilde ilerliyor. “Zhanjiang’da Üretildi” etiketli ürünlerin ilk grubunu 2022 yılı sonuna kadar piyasaya sunacağımızdan eminiz” dedi.

BASF, en yüksek güvenlik standartları ile Verbund sitesinde en son teknolojilere dayanan kapsamlı bir akıllı üretim konsepti uygulayacak. Bugün itibariyle proje, başlangıçtan bu yana zaman kaybı olmaksızın 50.000 güvenli çalışma saatine ulaştı.

 

Kaynak