BASF’den Önemli Hamleler

BASF, global endüstriyel boya şirketlerinin AkzoNobel’e satışını tamamladı. İşlemin içerisinde teknolojiler, patentler ve ticari markaların yanı sıra Deeside, Birleşik Krallık ve Vanderbijlpark, Güney Afrika’da bulunan üretim tesislerinin devri de yer alıyor.

Bu işlem neticesinde AkzoNobel, BASF’den satın alınan global bobin, mobilya varak ve panel boyaları, rüzgar kaplamaları ve genel endüstri şirketlerini ve ayrıca EMEA’da ticari nakliye işini yönetecek. Bu şirketler, 2015 yılında yaklaşık 300 milyon Euro’luk satış gerçekleştirmişti. Boya bölümünün otomotiv OEM ve otomotiv son kat boya işleri ve ayrıca Brezilya’da önde gelen Suvinil® markasını da içeren dekoratif boya işini içeren geriye kalan portföyü, 2015 yılında yaklaşık 2,9 milyar Euro’luk satış gerçekleştirmişti. Boya işi, uygulamalı yüzey işlemleri alanında önde gelen global tedarikçi olan Chemetall’in bu hafta tamamlanan satın alma işlemiyle daha da güçlendirildi.

BASF, Eksiksiz Boya Bölümü Çözümleri İçin Chemetall’ı Satın Aldı

BASF, Boya Bölümü’nün daha eksiksiz bir çözüm sağlayıcı olması amacıyla Albemarle’nin global yüzey işleme şirketi Chemetall’ı satın alarak portföyünün kapsamını genişletti. BASF, kimya ve boya uygulamalarındaki bilgi ve deneyimini Chemetall’ın yüzey işlemede pazarın önde gelen uzmanlığıyla bir araya getiriyor. Birleşme neticesinde şirketler, müşterilere benzersiz bir çözüm yetkinliği sunup yeni büyüme fırsatları sağlayarak birbirlerinin global altyapısından, ölçeğinden ve pazar erişiminden faydalanacak. BASF Boya Bölümü Başkanı Markus Kamieth, “Chemetall’in satın alınması, pazarımızı önemli ölçüde genişletmemize imkan sağlayacak. İki global pazar liderinin uzmanlığını ve inovasyon gücünü bir araya getirerek inovasyonu hızlandıracağız

ve müşterilerimizi çok daha başarılı yapacağız.” dedi. Chemetall, yüzey işlemeye yönelik özelleştirilmiş teknoloji ve sistem çözümleri geliştiriyor ve üretiyor. Ürünleri metalleri korozyondan koruyor, şekillendirmeyi ve işlemeyi kolaylaştırıyor, parçaların boyama sürecine optimal bir şekilde hazırlanmasını sağlıyor ve boyanın düzgün bir şekilde yapışmasını sağlıyor. Bu kimyasallar otomotiv, havacılık, alüminyum son işlemi ve metal şekillendirme gibi pek çok endüstride ve son pazarda kullanılıyor. Chemetall’ın 2015 yılının tamamındaki cirosu ise 845 milyon dolar oldu. Sorunsuz bir entegrasyon hazırlığı için BASF, müşteri ihtiyaçlarını karşılamaya öncelik verirken iş sürekliliği sağlayacak bir Global Entegrasyon Yönetimi Ekibi kurdu.

Yorumunuz

  • (görüntülenmeyecektir)