BASF’nin Yeni Otomotiv Renk Trendlerinde Dijital Dünya Öne Çıkıyor

Temmuz 09, 2018, 1:20 pm
3 dakika

 

BASF’nin

 

Geleceğin mobil teknolojileri ve insanların ihtiyaçları, BASF’nin 2018-19 otomotiv renk trendlerine ilham veriyor. BASF’nin “Keep it Real” (Gerçekliği Koru) koleksiyonu, dijital dünyayla fiziksel dünyayı bir araya getiriyor.

 

Yapay zeka, otonom sürüş ve robotik sanayileşme gibi yenilikler yerleştikçe, insanların ihtiyaçları ve duyguları gibi insan faktörüne dönüş giderek daha önemli bir hal alıyor. Bu noktadan hareketle BASF Boya Bölümü tasarımcıları, bu gözlemleri otomotiv yüzeylerine yönelik 65 renkten oluşan bir koleksiyona dönüştürdü.

 

Koyu Renkler, Mavi Tonları Ve Kompleks Efektler, Teknolojinin Her An Her Yerde Olmasını Temsil Ediyor

Dijitalleşmede meydana gelen ilerlemeler, teknolojiyi giderek daha az görünür ve gerçeklikle daha iç içe geçmiş hale getiriyor. Artırılmış gerçeklik uygulamaları ve günlük yaşamı kolaylaştıran akıllı araçlar, gerçek dünyayı dijital dünyayla birleştiriyor. İnsanlar, gerçek dünyaya oranla sosyal medyada var olmaya çalışırken online platformlarda daha fazla zaman harcıyor. Teknolojinin her an her yerde olması, Otomotiv Renk Trendlerine de yansıyor. Gri ve mavi tonları, BASF’nin yeni koleksiyonun odak noktasını oluştururken, akromatik renkler, renkli ve doğal vurgular oluşturan ve gerçek dünya ile sanal dünyanın birleşmesini temsil eden kompleks efektlerle bir araya geliyor. Ekranların ve dijital ışığın rengini yansıtan mavi tonları, güçlü doymuş renkler olarak ortaya çıkıyor. Koleksiyonda ayrıca, doğal dokular ve renk efektleri, sanal dünyada insan niteliklerine olan arayışı sembolize ediyor.

 

BASF’nin

 

Değişen İşlevler- Yeni Mobilite Konseptleri, Renk Seçimlerini Etkileyecek

Araç paylaşımı konseptleri, araç çağırma servisleri ve otonom sürüş, otomobillerin işlevini kişisel olarak sahiplenilen bir eşya olması yerine, daha fazla toplu ulaşım şekline dönüştürecek. Paylaşım için tasarlanan otomobillerde beyaz, gri ve siyah gibi çok tercih edilen doğal renkler önemli bir rol oynayacak. Trend koleksiyonu, ayrıntılı dokuların ve karışık efektlerin her bir rengi nasıl gerçekten eşsiz hale getireceğini gösteriyor.

 

Buna ek olarak BASF, fonksiyonel renklerin geliştirilmeye devam etmesiyle geleceğin mobilitesini ele alıyor. Koleksiyonun seçkin renkleri, otomobilin içerisinde sıcaklık artışını önleyen bir boya teknolojisi içeriyor. Diğer yenilikler arasında, estetikten ödün vermeden son teknoloji işlevsellik, gelişmiş LiDAR (lazer darbeleri kullanılarak bir nesne veya bir yüzeyin uzaklığını anlamaya yarayan teknoloji) ve tespit edilebilirliği için artır1ılmış yansıtıcılık yer alıyor.

 

BASF’nin

  • (gizli tutulacaktır)