BeautyEurasia Fuarı 35 ülkeden 360 Katılımcıyı Ağırlamaya Hazırlanıyor !

30 Mayıs 2019
  1. Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı- Beuaty Eurasia 20-22 Haziran 2019’da İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek…
  • Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuarlar düzenleyen ITE Turkey bünyesinde yer alan Platform Uluslararası Fuarcılık tarafından organize edilen ve Avrasya Bölgesi’nin en büyük kozmetik fuarı olan 15. Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı – BeautyEurasia; 20-22 Haziran 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.
  • BeautyEurasia bu yıl düzenlenecek VIP Yurt Dışı Alım Heyeti programı ile Rusya, Bulgaristan, Suudi Arabistan, Sırbistan, Hollanda, Kolombiya, Gana, Polonya, Moldova, Katar, Kazakistan, Hindistan, Ukrayna, Ekvador, Azerbaycan gibi ülkelerden önemli alıcıları ağırlayacak.
  • Sektörünün uluslararası buluşma noktası olan BeautyEurasia, bu yıl ilk defa Ticaret Bakanlığı desteğini aldı. Bakanlık, fuar katılımcılarının tanıtım faaliyeti harcamalarına yüzde 50 oranında destek sağlayacak.

 

ITE Turkey bünyesinde yer alan Platform Uluslararası Fuarcılık tarafından organize edilen ve Avrasya Bölgesi’nin en büyük kozmetik fuarı olan 15. Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı BeautyEurasia bu yıl 20-22 Haziran 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçiler ile buluşacak.

Avrasya pazarına açılan en önemli kapılardan biri olan fuar, yerli yabancı sektör profesyonellerine yeni iş ve iş birliği fırsatları sunuyor.  Fuar bu çerçevede bu yıl da düzenlenecek VIP Yurt Dışı Alım Heyeti programı ile Rusya, Bulgaristan, Suudi Arabistan, Sırbistan, Hollanda, Kolombiya, Gana, Polonya, Moldova, Katar, Kazakistan, Hindistan, Ukrayna, Ekvador, Azerbaycan gibi ülkelerden önemli alıcıları ağırlayacak. Bu yıl ilk defa ITE Connect Eşleştirme Programı (Matchmaking Sistemi) ile tüm katılımcılar, ziyaretçiler ve hosted buyer’lar ücretsiz olarak akıllı telefon ve internet uygulaması üzerinden hızlı ve etkili bir şekilde networking yaparak, doğru müşteri ve tedarikçilerle bağlantı kurarak ağlarını genişletme fırsatı yakalayacaklar. Ayrıca Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle Yurtdışı Alım Heyeti programı bu yıl da uygulanmaya devam edecek…

Uluslararası özelliği bulunan çeşitli sektörlerdeki nitelikli yurt içi fuarlara destek veren Ticaret Bakanlığı, bu yıl ilk defa güzellik ve kozmetik sektörünü desteği kapsamına aldı. Beauty Eurasia da bu yüzde 50 destekten yararlanacak olan ilk ve tek kozmetik ve güzellik fuarı oldu.

2019 yılında, 35 ülkeden 360 firmayı 11.000’nin üzerinde profesyonel ziyaretçiyle buluşturacak BeautyEurasia, Avrasya pazarına açılan en önemli kapılardan biri olarak katılımcılarına Türkiye ve Avrasya Bölgesi pazarlarına yönelik büyük ihracat potansiyeli vadediyor. Özellikle bu bölge ülkelerini kapsayan pazar hedeflerine sahip üretici ve ihracatçı firmaların fuarda yer alması, yeni ticari iş birlikleri için önem taşıyor. Bunun yanı sıra fuar, tüm dünyanın hedef pazarları arasında yer alan Afrika, Orta Doğu, Orta Asya ve Uzak Doğu ülkelerinden gelen çok sayıda kozmetik zinciri, toptancı ve perakendeciye de ev sahipliği yapacak. Ayrıca dünyanın dört bir yanından üretici ve tedarikçilerin ürün, hizmet ve teknolojilerini ziyaretçilere sunduğu BeautyEurasia 2019 yılında üç gün boyunca katılımcı ve profesyonel ziyaretçilerine eksiksiz bir fuar deneyimi yaşatacak.

Sektöre yön verecek etkinlikler BeautyEurasia’da

Sektöre yön veren kurum ve kuruluşların iş birliğinde düzenlenen etkinlik programıyla sektör profesyonelleri ve influencerlar; trendler, teknolojik gelişmeler, yasal mevzuatlar ve ihracatı artırmak gibi konu başlıklarını ele alarak yabancı yatırımcılar, yerel üreticiler, satın almacılar ve karar vericiler için yol haritası oluşturacaklar.

Konferans oturumlarının yanı sıra katılımcı firmaların yeni ürün ve teknoloji sunumları ile sıradışı saç şovları ziyaretçilerin ilgi odağı olacak.

BeuatyEurasia’nın 2019 yılı hedefleri hakkında bilgiler paylaşan Fuar Direktörü Filiz Mehmedova: ‘ITE Turkey olarak Türkiye ve Avrasya Bölgesi’ndeki engin tecrübe ve uzmanlığımızı, grubumuzun mevcut güçlü küresel ağı ile birleştirerek sektörün gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Bu yıl Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle BeautyEurasia sektörde yer alan farklı paydaşları bir araya getiriyor ve yüzlerce katılımcı ve ziyaretçinin endüstride yer alan gelişmelerden haberdar olmasını sağlıyoruz. 20-22 Haziran 2019 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz fuar ile geçtiğimiz yıl 10 bini geçkin ağırladığımız ziyaretçi sayısını arttırarak sektöre daha fazla katkı sunmayı hedefliyoruz. Ayrıca 2 senedir başarıyla yürüttüğümüz VIP Alım Heyeti Programı’na bu yılda yer vereceğiz.’

‘VIP Yurt Dışı Alım Heyeti’ programı ile uluslararası alandan çok sayıda profesyonel alıcıya imkân tanıdıklarını vurgulayan Mehmedova, ‘Profesyonel ziyaretçiler; üreticiler, tedarikçiler ve çok sayıda uluslararası üst düzey alıcı ile bir araya gelerek yeni tedarik sağlama, iş geliştirme ve ortaklık kurma imkânı buluyorlar’dedi. 

Sektörün önemli markaları BeautyEurasia’da yerini alacak…

 BeautyEurasia fuarına katılan firmalardan biri olan MG International Fragrance Company Genel Müdür Yardımcısı Bülent KoncaHer yıl sektörümüz ile ilgili yaklaşık 15 fuar ve sempozyumda yer alıyoruz. Hem sektörümüz hem sektörümüzün paydaşlarına ve son kullanıcılara farklı iletişim kanalları ile ulaşarak, markamız ve faaliyet alanımız hakkında güncel bilgiler sunuyoruz ve koku ile ilgili farkındalığı arttırıyoruz. İstanbul’da gerçekleştirilen BeautyEurasia fuarı da kendi ülkemizde gerçekleştirilen önemli bir fuar olduğu için tüm ziyaretçilerimizi ev sahibi olarak karşılamamıza ve birçok esans tedariki gerçekleştirdiğimiz firmayla üç günlük efektif bir süreç içerisinde bir araya gelmemize olanak sağlıyor’ diye konuştu.

ITE Turkey Hakkında 

ITE Turkey, 20 ülkede 32 ofisi, 1.000’i aşkın deneyimli personeliyle dünya çapında yılda 150’den fazla fuar ve konferans düzenleyen, uluslararası fuarcılık şirketi ITE Group’un Türkiye ofisidir. Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuarlar düzenleyen ITE Turkey, YEM Fuarcılık, EUF – E Uluslararası Fuar Tanıtım Hizmetleri ve Platform Uluslararası Fuarcılık şirketlerinden oluşmaktadır.

Yapı, turizm, kozmetik, gıda, raylı sistemler ve lojistik sektörlerinde Türkiye’nin lider fuarlarını düzenleyen ITE Turkey gücünü, Türkiye ve bölgedeki deneyiminin yanı sıra grup şirketleri arasında yer aldığı ITE Group’un küresel ağından alıyor. ITE Turkey, fuarcılık sektöründeki güçlü küresel ağını içinde yer aldığı her bir sektöre aktararak, düzenlediği fuarlarda yeni iş, iş birliği ve satın alma fırsatları yaratıyor, bu sektörlerin gelişmesine katkıda bulunuyor.
www.ite-turkey.com

Platform Uluslararası Fuarcılık ve ITE Turkey Hakkında  

Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı – BeautyEurasia, 2013 yılından itibaren ITE Turkey bünyesinde yer alan Platform Uluslararası Fuarcılık tarafından düzenlemektedir. Avrasya Bölgesi’ndeki en büyük kozmetik fuarı olan BeautyEurasia, her geçen yıl artan katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla bölge sektörünün büyümesine doğrudan katkı sağlamaktadır.

Detaylı bilgi için: 

Bersay İletişim Danışmanlığı

Ayben Cumalı / +90 554 844 68 05 / ayben.cumali@bersay.com.tr

Erdi Gürel      / +90 535 508 23 65 / erdi.gurel@bersay.com.tr