Berko İlaç Faz III Yatırımı Ödül Almaya Hak Kazandı

27 Aralık 2018

 

Bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen “Altın Havan Ödülleri 2018” kapsamında Berko İlaç, Üretim Tesisleri Faz III yatırımıyla “Üretim Tesisi Yatırım Ödülü” almaya hak kazandı. Eczacı Dergisi’nin düzenlediği törene, ilaç sektörü temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, serbest eczacılar ve eczacılık öğrencileri katıldı.

 

Berko İlaç adına ödülü, Berko İlaç Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurumsal İletişim Direktörü Eylem Beran aldı. Eylem Beran: “Değerli jüri üyelerine ve Novi Medya ailesine bizi bu ödüle layık gördükleri için teşekkür ederiz. Yeni yatırımımızın ülkemiz adına hayırlı uğurlu olmasını dilerim.” dedi.

 

Üretim tesislerinin üçüncü fazının faaliyete geçmesiyle Berko İlaç, 21 bin metrekare kapalı alana ve yıllık 142 milyon kutu üretim kapasitesine sahip oldu. Türkiye ilaç pazarında önemli yere sahip olan Berko İlaç, dünya markası olma vizyonuyla başta ABD ve Kanada olmak üzere 16 ülkeye ihracat yapıyor. 700’ü aşan çalışanıyla sağlık için üreten ve çalışan Berko İlaç’ın hedefi, hizmete alınan yeni fazla beraber üretim, istihdam ve ihracatını artırmak.

Yorumunuz

  • (görüntülenmeyecektir)