Berko İlaç Hasta Lifti Bağışında Bulundu

25 Eylül 2019

 

Berko İlaç, Aralık 2018’de Sağlık Gönüllüleri Derneği’nin düzenlediği Sağlıkta Sosyal Sorumluluk ödülleri çerçevesinde, TOFD ile birlikte yürüttüğü plastik kapak toplama projesi ile “Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi” ödülüne layık görüldü. Berko İlaç Yönetim Kurulu Üyesi Eylem Beran ödülü, TOFD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Semra Çetinkaya ile birlikte takdim aldı.

Tören esnasında yaptığı konuşmada Semra Çetinkaya, kanser tedavisi gördüğü hastanede yaşadığı sorunlardan bahsederek, özel hastanelerin birçoğunda bulunan ancak devlet ve üniversite hastanelerinde bulunmayan hasta liftinin öneminden bahsetti. Çetinkaya’nın, ayağa kalkamayan hastaların tanı ve tedavisi sırasında taşınmasını sağlayan hasta lifti ile ilgili yardım isteğinin ve yaşadığı problemlerin, ntv.com.tr’de haberleştirilmesi üzerine Berko İlaç, Çetinkaya’nın tedavi gördüğü Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne hasta lifti bağışında bulundu.

Hasta lifti bağışı sonrası, Berko İlaç Yönetim Kurulu Üyesi Eylem Beran, TOFD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Semra Çetinkaya ve NTV Sağlık Editörü Tülay Karabağ; Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ziyaret gerçekleştirdi. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Müslümanoğlu, hasta lifti bağışında bulunan Berko İlaç’a teşekkürlerini iletti.

Ziyaret sırasında Semra Çetinkaya, “Bu bağış benimle aynı durumda olan hastalar açısından çok mühim. Hasta lifti sadece engellilerin değil geçici sakatlık yaşayanların da görüntüleme cihazlarına geçişlerinde büyük kolaylık sağlayacak.” dedi.

Berko İlaç Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurumsal İletişim Direktörü Eylem Beran, “Biz üç yıldır TOFD’un yürüttüğü ‘Kapak Olsun’ projesine katkı sağlıyoruz, ancak Semra Hanım’ın tedavi gördüğü hastanede yaşadığı zorlukları bilmiyorduk. Hastanede yaşadığı sorunları ntv.com.tr haberi sonrası ayrıntılı şekilde öğrendik ve bu konudaki farkındalığımız arttı. Bunun üzerine hastaneye hasta lifti bağışlamaya karar verdik. Bu bağışımız umarız diğer firmalar için de örnek oluşturur, daha çok firma hastanelere bağışta bulunur ve bu tür cihazların yokluğundan kaynaklanan sorunlar artık yaşanmaz.” diyerek düşüncelerini ifade etti.