Berko İlaç Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Ödülüne Layık Görüldü

07 Aralık 2018

 

Berko İlaç, 12’ncisi gerçekleştirilen “Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Ödülleri” kapsamında “Kapak Olsun” projesiyle “Yılın En Başarılı Sosyal Sorumluluk Projesi” ödülünü almaya hak kazandı. Sağlık Gönüllüleri Türkiye ve hospitalmanager Dergisi’nin düzenlediği törende, sağlık yönetimi alanında Türkiye’nin önde gelen isimlerinden oluşan jüri üyelerinin belirlediği kişi ve kuruluşlara ödülleri takdim edildi. Berko İlaç’ın ödülünü, Berko İlaç Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurumsal İletişim Direktörü Eylem Beran ile Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TODF) Genel Başkan Yardımcısı Semra Çetinkaya birlikte aldı.

Eylem Beran, “Böyle duayen hocaların ve sağlık yöneticilerinin bir arada olduğu, ödül aldığı bir platformda bulunmak ve ödüle layık görülmek çok mutluluk verici. Berko İlaç olarak, gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projeleriyle ilaç firmaları arasındaki sosyal sorumluluk algısını biraz daha yukarı taşıdığımızı düşünüyorum. Bu ödülü Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğiyle birlikte almak ayrıca onur verici… Herkese çok teşekkür ederiz.”dedi.

Berko İlaç, TOFD’un (Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği) başarıyla sürdürdüğü “Kapak Olsun” kampanyasına iki yıldır destek oluyor. Geçtiğimiz yıl İstanbul genelindeki hastane ve aile sağlığı merkezlerinin önemli noktalarına 350 adet plastik kapak toplama kutusu yerleştiren Berko İlaç, bu sene Türkiye genelindeki hastane ve aile sağlığı merkezlerine 150 adet plastik kapak toplama kutusu yerleştirdi.

Ortopedik engelli bireylerin sosyal yaşama etkin bir biçimde katılımlarını sağlamak için Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği, 2011 yılından bu yana “Kapak Olsun” plastik kapak toplama kampanyasını yürütüyor. Kampanya ile toplanan plastik kapaklar ile derneğe başvuruda bulunan ortopedik engelli vatandaşlara akülü ve manuel tekerlekli sandalye alınıyor. Berko İlaç, proje kapsamında bugüne kadar 1 ton plastik kapak toplanmasına ve 4 manuel tekerlekli sandalye alınmasına vesile oldu.

Yorumunuz

  • (görüntülenmeyecektir)