Bondalti, Özel Bir Görsel Kimyasal Alarm Sistemi Kuruyor

 

150 yıl önce kurulan Bondalti, günümüzde tıbbi ürünlerin imalatı ve su arıtımından kağıt üretimine kadar bir dizi sektörde önemli rol oynayan temel kimyasalları üretiyor. Bondalti; yenilikçilik, yeterlik ve insani gelişmeler konusunda güçlü bir itibara sahip ve Portekiz’in Estarreja, Coimbra ve Porto Salvo bölgelerinde yer alan 3 tesisinde 400’ün üzerinde çalışanıyla, pek çok kişi tarafından mükemmel bir işveren olarak görülüyor.

Güvenlik, Bondalti’nin kimyasal üretim fabrikalarında her şeyden önce geliyor ve kimyasal bir kaza durumunda hem çabuk hem de uygun şekilde hareket edebilmeleri için çalışanların sorunla ilgili mümkün olduğunca çok bilgiye sahip olması büyük önem teşkil ediyor.

Bondalti’nin üretim fabrikasında kullanılan alarm sisteminde, renklerle belirtilen üç önem derecesi yer alıyordu. Çalışanlar, yalnızca bu yüksek seviyeli zil ve ışık sistemi ile bilgilendiriliyordu ve yaşanan sorunun bağlamına dair ayrıntılı bilgi verilmiyordu. Şirketin kendini yenilikler üzerinden yeniden şekillendirme konusundaki süregelen kararlılığının bir parçası olarak, Bondalti, etkisini optimize etmek ve faaliyetlerini geleceğe dönük hale getirmek için alarm sistemini gözden geçirmesi ve yükseltmesi gerektiğini belirledi.

Otomasyon ve Denetim Müdürü Carlos Moura: “Kimyasal kazalar, her biri farklı ve özgün bir yanıt gerektiren pek çok değişken içeren, karmaşık ve öngörülemez durumlardır. Alarm sistemimiz, çalışanlarımızı sorun olduğuna dair uyarma işlevini yerine getirse de kimyasal olayla ilgili tüm karmaşık durumları ve ayrıntıları onlara iletme açısından yeterli değildi ve daha bütünsel bir sisteme ihtiyacımız vardı. İleride, olayın bağlamıyla ilgili daha fazla bilgi vermesini sağlayarak, alarm sistemini daha da geliştirmeyi düşünüyoruz.” şeklinde konuştu. 

Sony ve Bondalti, 2018’in ilk üç ayı boyunca, Bondalti’nin mevcut IT sisteminin yenilenmesi gerekmeden fabrikanın değişen ihtiyaçlarını karşılayacak, özel bir AV alarm çözümü ve profesyonel ekran sistemi oluşturmak için yakın iş birliği gerçekleştirdi. Bu ortak çalışma neticesinde iki şirket, Sony’nin kurumsal ortamlara yönelik eksiksiz cihaz ve oda yönetimi çözümü TEOS Manage’ı ve 13 BRAVIA Profesyonel Ekranı kullanarak özelleştirilmiş yeni bir görsel alarm sistemi tasarladı ve uygulamaya aldı.

Sony’nin TEOS Manage çözümü, artık iki amaçla kullanılan tüm profesyonel ekranlarda şirketin bilgi ekranının yönetimini ve dağıtımını kolaylaştırıyor. Günlük kullanımda, ekranlar, hem ziyaretçiler hem de çalışanlar için bir dizi önemli kurumsal bilgi görüntüleyebiliyor. Ancak bir kimyasal kaza halinde yeni alarm sistemi tüm ekranlarda otomatik olarak devreye girecek ve her madde dökülmesi kazasına nasıl yanıt verileceğine dair net bilgileri, tavsiyeleri ve adımları en çok ihtiyacı olan kişilere sunacak. Sony’nin TEOS çözümünün esnekliği ve özelleştirilmiş olması, hızla değişen bir şirkette temel güvenlik sisteminin sürekli güncel tutulabileceğini bilmenin rahatlığıyla, rakipleri arasında öne çıkmasını sağladı.

Yorumunuz

  • (görüntülenmeyecektir)