BOSTİK AİLESİ BÜYÜYOR

12 Kasım 2018

 

Arkema, mühendislik alanında iddialı bir marka olan Afinitica’yı bünyesine kattı. Arkema, mühendislik yapıştırıcılarında, anında yapıştırıcılar konusunda uzmanlaşmış bir İspanyol şirketi olan Afinitica’nın satın alınmasıyla genişliyor. Afinitica, aynı zamanda siyanoakrilat uzmanı olarak da biliniyor. Bu satın alma, Bostik’in elektronik ve tıbbi ekipman gibi güçlü pazarlar ile dayanıklı tüketim malzemeleri imalat ve uygulamalarında kullanılan yapıştırıcılarda kuvvetli bir pozisyon geliştirmesini sağlayacak.

 

Afinitica, anlık mühendislik yapıştırıcılarının formülasyonunda kullanılan siyanoakrilat monomerlere yönelik oldukça yenilikçi bir üretim süreci geliştirip, patentini aldı. Bu süreçle geleneksel siyanoakrilatlardan daha geniş bir uygulama alanı elde ediliyor. Afinitica tarafından formüle edilen yeni yapıştırıcılar, her türlü yüzey ve malzeme (metal, ahşap, seramik, plastik, vb.) üzerinde kullanılabiliyor. Çeşitli avantajlar sunan ve kokusuz olan bu yapıştırıcılar yüzeyleri tahriş etmiyor, iz bırakmıyor.

 

Anında yapıştıran Afinitica ürünleri özellikle elektronik pazarlardaki yüksek katma değerli niş uygulamalarında, otomotiv veya iletişim gibi birçok alanda ve optik ile medikal cihaz pazarlarında kullanılıyor. Gündelik hayatın her alanında, elektronik kullanımındaki artış sayesinde güçlü bir büyüme yaşanıyor.

 

Bu satın alma ile Bostik, mevcut dayanıklı montaj pazarlarını genişletecek ve aynı zamanda bu pazarlara yönelik gelişimini hızlandıracaktır.

 

Afinitica’yı bünyesine katmasıyla Arkema, uzun vadeli büyümesinin önemli etkenlerinden biri olan yapıştırıcı alanında güçlenmeye devam etme taahhüdünü doğrulamaktadır.