Boya ve Hammadde Sektörü Bosad’ın Sektör Toplantısı’nda Bir Araya Geldi

10 Ocak 2019

 

Boya Sanayicileri Derneği (Bosad) özellikle 2018 yılında yaşanan ekonomik gelişmeleri ve sektöre yansımalarını, 2019 yılına yönelik beklentilerini 09 Ocak 2019 tarihinde, Kozyatağı Hilton Otel’de düzenlediği sektör toplantısında değerlendirdi. Toplantı, Bosad Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yiğitbaşı’nın yaptığı açılış konuşması ile başladı. Artkim Grup Pazarlama Müdürü Aslıhan Kaya, yaptığı paintİstanbul&Turkcoat 2020 Fuar & Kongre Proje Sunumu ile 2018 yılı ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi başlıklı İKMİB / UR-GE Proje sunumu sonrasında, Ekonomist Fatih Keresteci “Küresel Gelişmeler ve Türkiye Ekonomisi 2018-2019” hakkında bir konuşma yaptı.

Boya sektörü ile ilgili önemli açıklamalarda bulun Bosad Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, “2017 yılına kadar boya üretiminde beşinci sıradayken, 2018’deki daralmayla yedinci, sekizinci sıralara düşmüş bulunmaktayız. Resmi olarak henüz rakamlar açıklanmadığından tahmini rakamlar verilmektedir” dedi.

2019’da yatırımların kulaktan dolma bilgilerle değil de titiz fizibilite çalışmaları yaparak gerçekleştirilmesi gerektiğinin altını çizen Ekonomist Fatih Keresteci, tüm dünyada globalleşmeye alternatif olarak milli ekonomi anlayışının giderek yaygınlaştığını ifade etti.

Sektör temsilcilerinin büyük ilgi gösterdiği organizasyonda boya ve hammaddeleri sanayisinin bağlantılı olduğu yurt içi ve dışı ekonomik / ticari gelişmeler, bu gelişmeler sonucunda ortaya çıkan sektörel ve mesleki sorunların çözüm önerileri geniş ölçüde değerlendirildi. Organizasyon, Bosad üyelerinin görüş ve değerlendirmelerinin ardından verilen kokteyl ile devam etti.

Yorumunuz

  • (görüntülenmeyecektir)