BYK Katkı Sistemleri Kaplama Alanında İnovasyon Ödülü Aldı

01 Eylül 2020

Her ikisi de statik yüzey gerilimini ve su bazlı sistemlerde köpük gidermeyi önemli ölçüde azaltmak için mükemmel özelliklere sahip olan BYK-3480 ve BYK-3481, kısa bir süre önce Ringier tarafından “Kaplama Sektörü” kategorisinde “Ringier Technology Innovation Award 2020” ile onurlandırıldı..

Dünya çapında, tüm uygulamalardaki değişmez eğilim, su bazlı ve düşük VOC kaplama sistemlerine doğru gittikçe artıyor. Zorluk ise artan bir şekilde, çoğunlukla polar olmayan alt tabakalar üzerinde yüksek parlaklık ve düşük film yapılan genel endüstriyel kaplamalar alanında dallanmaktır.

Ayrıca, amaç, genellikle saf olmayan veya hatta yağlı kontaminasyonlara sahip metal alt tabakalar üzerinde iyi yüzey ıslatmasına izin vermektir. Özellikle pigmentli sistemler için önerilen BYK-3480 ve şeffaf kaplamalar için ideal olan BYK-3481, bu gereksinimleri karşılamak için su bazlı sistemlerde mükemmel ürün profilini sağlar.

Geleneksel silikon yüzey aktif madde bazlı ürünlerle karşılaştırıldığında, bu iki BYK katkı maddesi, iyi köpük giderme özelliklerine sahip su bazlı sistemler için silikon yüzey aktif maddelerdir. Herhangi bir sulu sistemde kullanılabilirler, ör. iki bileşenli PU, iki bileşenli epoksi, stiren akrilik emülasyonları, su bazlı pişirme sistemleri, su bazlı UV sistemlerinde. Bu iki katkı maddesi böylece dengeli bir özellik paketi sunar; yani aynı anda köpükten arındırma ve alt tabakayı ıslatma ve tesviye.

Ödülü aldıktan sonra, BYK Greater China İş Hattı Boya Katkı Maddeleri Müdürü He Ji Dong, ödül hakkında şu yorumu yaptı: “Yasal hükümlere uyum ihtiyacının ve çevresel kaygıların yol açtığı artan taleplere yanıt olarak, kaplama endüstrisi su bazlı, düşük emisyonlu ve diğer çevre dostu sistem biçimlerini geliştirme çabaları hızlandırıyor. Bu nedenle, benzersiz özelliklere sahip su bazlı ürünlere olan talepte büyük bir potansiyel var. Hem BYK-3480 hem de BYK-3481, bu tür taleplerin nasıl karşılanabileceğinin örnekleridir. “