CARBO® ve PicOnyx, M-ToneTM Siyah Pigmentler Üretmek için Ortaklık Kurdu

09 Temmuz 2019
CARBO® ve PicOnyx,

 

CARBO Ceramics Inc. ve PicOnyx, Inc., M-Tone üretimi için stratejik ortaklıklarını yönetecek kesin anlaşmalar yaptıklarını açıkladı. Anlaşmalar uyarınca, CARBO, PicOnyx’e belirli üretim varlıklarını ve hizmetlerini sunacak. Ayrıca CARBO, PicOnyx’in M-Tone için büyüme planlarını desteklemek adına PicOnyx’e üretim kapasitesi, üretim yetenekleri ve kaynakları sağlayacak. Anlaşmaya göre, katkıları ve hizmetleri karşılığında CARBO, PicOnyx’ten özsermaye hissesi alacak ve CARBO, PicOnyx’e M-Tone’u “maliyet artı” yöntemiyle üretecek.

Louisiana’da bulunan üretim operasyonunun 2019’un dördüncü çeyreğinde faaliyete geçeceği ve PicOnyx’in önümüzdeki birkaç yıl için beklenen üretim ihtiyaçlarının desteklenebileceği bildiriliyor.

PicOnyx CEO’su Dave Bening “Bu işlemin başarıyla kapatılmasıyla, hızla yükselmek ve PicOnyx’i agresif bir şekilde büyütmek için önümüz açık. Çok kârlı, yüksek büyümeli bir işin unsurları elimizde mevcut. PicOnyx’in, bir milyar dolardan (1B $) daha yüksek olduğu tahmin edilen yüksek performanslı siyah pigment pazarı için deneyimli bir ekibi, yetenekli ortakları, yeni, kanıtlanmış bir ürünü, ölçeklenebilir üretimi ve motive edilmiş müşterileri var” şeklinde konuştu.

Kaynak: https://www.paint.org/carbo-piconyx-partner-producem- tonetm-black-pigments/