Cargill, BioBased Technologies’den Polioli Satın Aldı

01 Temmuz 2017

 

 

Cargill, BioBased Technologies’in bitkisel bazlı poliol ürün grubu Agrol’ü ve diğer varlıklarını satın alarak biyolojik bazlı polyol ürün yelpazesini güçlendirdiğini açıkladı.

Cargill’in Endüstriyel Spesiyalite Mallar iş kolu ve BioBased Technologies, petrol tabanlı poliollerin yerini alarak üreticilerin tüketicileri için daha sürdürülebilir ürünler üretmesini sağlayan soya fasulyesi bazlı poliollerin geliştirilmesinde liderdir. Cargill BiOH ürün grubu, çeşitli esnek köpük pazarlarında, örneğin yatak takımı, mobilya ve otomotiv koltuklarında biyolojik bazlı polioller üretir. BioBased Technologies, köpük sektörüne ve diğer endüstriyel pazarlara doğal polioller sağlar.

Bu satın alma ile, BioBased Technologies’in benzersiz işleme modeli ve Cargill’in global imalat yetenekleri birleşiyor ve böylece iki organizasyonun da sürdürülebilir kimya uzmanlığı güçlenmiş oluyor. Cargill ileride müşterilerine performansı ödün vermeden, petrol poliyollerine bağımlılığı azaltan daha yüksek doğal poliol seviyeleri içeren ürünler sunabilecek. Ek olarak, bu satın alma sayesinde Cargill’in köpük pazarının ötesine geçerek, elastomerler, sızdırmazlık macunları, kaplamalar, bağlayıcılar ve yapıştırıcılar gibi bu endüstrilerdeki sürdürülebilirlik çabalarını artıran uygulamalara da uzanması sağlanmış olacak.

Kaynak: https://www.cargill.com/2017/cargill-acquires-biobased-technologies-polyols-product-lines