Çin’in İkonik JDB Bitkisel Çayı için PPG INNOVEL Kaplamaları Seçildi

29 Temmuz 2020

PPG, Çin’in JDB Grubu’nun ikonik Jia Duo Bao’nun (JDB) bitki çayı içecek kutularında, PPG INNOVEL® bisfenol olmayan (BPA olmayan) kaplamaları seçtiğini açıkladı.

İki şirket, JDB Grubu’nun içecek kutusu ve son üreticileri, markanın Çin pazarının ötesine genişlemesini sağlamak için gıda ile temas eden malzemeler için Çin ve uluslararası ambalaj standartlarını karşılayan bir kaplama çözümü seçmek ve test etmek için yakın bir şekilde çalıştı. Çin’in Changzhou kentindeki Gıda Temas Malzemeleri Devlet Test Laboratuvarı tarafından yapılan titiz testler, PPG Innovel İç ve Kolay Açılır Uç kaplamalarının Çin, Avrupa Birliği, Japonya ve ABD’deki düzenlemelere uygun olduğunu doğruladı.

bitki çayı

JDB genel müdürü Zhenguo Pang, “JDB’nin büyüme hedefi, sürekli yenilik yaparken gelenekleri korumaktır” dedi ve ekledi “PPG ile ortaklık, uluslararası standartları karşılamak ve hem yurtiçi hem de yurtdışı tüketicilere daha iyi hizmet vermek için ambalajımızı BPA olmayan kaplamalarla yükseltmek için önemli bir adımdı.”

PPA Innovel iç sprey kaplamaları ve Easy-Open-End kaplama çözümleri, BPA olmayan ürünlere ek olarak, lezzet-nötr özellikler, etkili sterilizasyon direnci, mükemmel esneklik ve alüminyum içecek kutuları için iyi bir uygulama penceresi sağlar. Kaplamalar çeşitli içecek ağırlığı spesifikasyonlarını kapsar ve teneke kutu üreticilerinin üretim hatlarında verimli bir şekilde çalışır.

PPG Asya Pasifik Genel Müdürü Jens Brackebusch, “BPA olmayan kaplamalar Avrupa ve Amerika’da yaygın olarak kullanılmaktadır ve PPG’nin BPA olmayan kaplamaları bu bölgelerdeki en zorlu düzenlemeleri karşılamaktadır. PPG, Çin’de BPA olmayan kaplamaların kullanımında öncü olan JDB Grubunun kaplamaların uygulanmasında sorunsuz bir geçişe sahip olmasını sağlamaya kararlıdır.”

JDB bitkisel çay, Çin’in ilk ulusal Somut Olmayan Kültürel Miras listesinde yer alan formülü ile Çin’de ulusal bir hazine olarak kabul edilir. 2003 yılından bu yana, PPG, JDB Group’a çeşitli metal ambalaj kaplama çözümleri sunmasına yardımcı olmuştur. JDB Group da bundan itibaren bitkisel çay ile çeşitli içecekler yaratmıştır.