Clariant Avrupa ve ABD’de Hafif Yüzey Aktif Madde Kapasitesini Artıracak

27 Mayıs 2020

Clariant, kişisel bakım formülatörleri ve markalarının uygulamaları farklılaştırmak adına,  hafif yüzey aktif maddelerini (mild surfactants) kullanmaya yönelik artan değişimi desteklemek için izetionat türevleri – Hostapon SCI – hafif yüzey aktif maddeleri için üretim kapasitesini artırıyor. Ayrıca hijyen ürünleri için artan tüketici trendini de desteklemektedir. Avrupa ve ABD’deki tesislere yapılacak yatırımlar, 2021 yılının ilk çeyreğinde üretimde ilave kapasite getirecektir.

Endüstriyel ve Tüketici Uzmanlıkları Küresel İş Birimi Başkanı Christian Vang, “Kişisel bakımda özel kimyasallar için önde gelen şirketlerden biri olan Clariant, sektördeki en son trendleri desteklemeye ve bunlara yatırım yapmaya devam ediyor. Hafif yüzey aktif maddelerini (mild surfactants), yeni yumuşaklık talepleri olan tüketiciler tarafından yönlendirilen, hafif temizlik hijyeni, hassas cilt çözümleri, katı formatlar ve daha doğal içerikler için formülatörlere yardım etme açısından değerli ve büyümekte olan bir sektördür” şeklinde yorumluyor.

clariant

Yukarıda resmedilen Tarragona tesisi, ABD ve Avrupa’da hafif yüzey aktif madde kapasitesini artıracak. (Fotoğraf: Clariant)

 

Clariant’ın Hostapon SCI kaliteleri doğal, anyonik hafif yüzey aktif maddelerdir. Bitki bazlı, tahriş edici olmayan, ultra hafif ve endüstri tarafından tanınan bir dizi eko etiketle uyumludur ve kremsi, kararlı köpüklerle formülasyonlar oluştururlar. Clariant’ın, cilt temizliği, saç bakımı ve bebek bakım uygulamaları için sektördeki en kapsamlı hafif yüzey aktif maddeler portföyünün bir parçasını oluştururlar. Her biri, farklı formülasyon faydaları ve tüketici özellikleri ile desteklenen ürünlere yüksek düzeyde temizlik performansı ve spesifik köpük tipleri veya kalınlaşma davranışı getirir.

 

Küresel bir genişleme olarak yatırım, Holly Mountain (ABD) ve Tarragona (İspanya) üretim tesislerindeki mevcut tesislerin kapasite artırımını ve genel modernizasyonunu hedeflemektedir. Genel varlık modernizasyonu, enerji tüketimini optimize edecek ve yeni SI sınıfları (farklı karbon zincirleri) için seçenekler toplayacaktır.

 

Stratejik Pazarlama ve İnovasyon İş Birimi Endüstriyel ve Tüketici Uzmanlıkları Global Başkanı Ralf Zerrer “Bu uzun vadeli stratejik yatırımı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Geçen yıllarda yaptığımız Glucamides şeker yüzey aktif madde teknolojisi tanıtımımızla birlikte, kişisel bakım müşterilerimizin daha yumuşak ve sağlıklı çözümler geliştirmelerinde giderek daha popüler hale gelmesi, Clariant’ı yumuşak yüzey aktif maddelerin geleceği için yenilikçi liderlerden biri olarak konumlandırmaktadır”

 

Hostapon® Clariant’ın birçok ülkede kayıtlı, ticari markasıdır.