Clariant Hydrocerol® Kimyasal Köpürtücü Ajanları, Ağırlıkları ve Maliyetleri Düşürerek Otomotiv Sektörüne Değer Katıyor

Kasım 05, 2018, 3:54 pm
3 dakika

 

Clariant, otomotiv sektörüne değer katacak yenilikçi ve ileri teknoloji ürünü Hydrocerol® kimyasal köpürtücü ajanlarını piyasaya sürdü. Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı rakamlarına göre Türkiye’de otomotiv sektörü son yıllarda önemli büyüme kaydederek ülkenin hazinesine en büyük katkıyı sağlayan endüstriyel sektör haline geldi. 2016 sonu itibariyle dünyanın 14., Avrupa’nın ise 5. büyük otomotiv üreticisi olan Türkiye, doğrudan yabancı yatırımcılar için de cazip bir adres haline geldi.

Clariant’ın kullanımı kolay Hydrocerol® kimyasal köpürtücüleri, en önemli hedefleri yakıt ekonomisini iyileştirip emisyonları azaltmak olan otomotiv sektöründe fark  yaratıyor. Giderek sıkılaşan yakıt ekonomisi ve emisyon standartlarını karşılamak için ağırlık azaltmak sektör için büyük önem taşıyor. Daha hafif çözümler sunmanın diğer bir yolu da, kimyasal köpürtücüler kullanılarak polimerlerin köpürtülmesi. Hydrocerol®, otomotiv üreticilerinin görünüm veya performanstan ödün vermeden pek çok iç ve dış parçanın ağırlığını düşürmesine yardımcı oluyor.

Rekabetçi ve Yenilikçi Çözümlerin Sağladığı Değer
Clariant’ın ürün serisine dair teknik uzmanlığı ve bilgisi, Hydrocerol® ürününün farklı uygulamalarda mükemmel performans göstermesini sağlıyor. Hydrocerol® endotermik köpürtücü ajanlar, çok sayıda faydasından ötürü köpürtülmüş otomotiv plastiklerinde birinci tercih konumunda. Özel aktif maddeler, küçük hücreli köpük yapıları oluşturarak mükemmel mekanik özellikler sağlıyor ve çevreyi korumaya yardımcı oluyor. Hydrocerol®kullanımı ile plastik işleme süreçlerinde yaşanan iyileşmelerin yarattığı tasarruf ise çok daha etkileyici. Hydrocerol®, plastik işleme süreçlerini kısaltırken, makinelerin ve iş gücünün üretkenliğini artırıyor. Hydrocerol®, Clariant’ın rekabetçi ve yenilikçi ürünlerle müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamasına en güzel örneklerden biri. İleri teknolojiye sahip bu ürünler müşterilere pek çok yarar sağlarken, Clariant’ın sürdürülebilirlik hedefine de destek veriyor.

Hydrocerol® aynı zamanda Clariant’ın doğa ile uyumlu, ekonomik ve sosyo-ekonomik ürünlerine özel EcoTain® damgasını taşıyor. EcoTain® ürünleri ekonomik açıdan cazip, daha az atık üretimiyle maliyet bakımından verimli, daha fazla geri dönüşüm olanağına sahip ve daha verimli süreçlerle üretiliyor. Bu şekilde müşteriler, hedefledikleri formül maliyetine formül özelliklerinden ödün vermeden ulaşabiliyor.

 

  • (gizli tutulacaktır)