Clariant Sürdürülebilir Kaplama Çözümlerinde Çıtayı Yükseltiyor

14 Mayıs 2020

Dünya çapındaki işletmeler ve tüketiciler için, çevre duyarlılığının yükselen bir odak noktası olacağı yeni bir on yıla girerken, Clariant bu konuya eğiliyor ve daha sürdürülebilir katkı maddeleri ve kaplama çözümleri ile endüstriyi destekliyor.

Kuzey Amerika BU Katkı Maddeleri Satış Müdürü Tyler Kilgannon “Clariant’ın önümüzdeki on yıldaki stratejisi, değer zincirinde sürdürülebilirliğe öncelik veriyor. Müşterilerin, yenilenebilir içerikli doğal kaynaklı ürünler için önemli ürün avantajlarını belirlemelerini kolaylaştıran, Vita dahil dört yeni sürdürülebilirlik belirleyicimiz var. Yeni ‘Vita’ katkılarımızdan biri, bu yıl gelecek ürün tekliflerine örnek olarak tanıtılıyor” şeklinde konuştu.

boya ve kaplamalar

Üstün Mimari Çözümler: Sürdürülebilir, renkli boyalar ve kaplamalar çekici şehir ortamları yaratır. (Fotoğraf: Clariant)

 

Kuzey Amerika, evler ve iç mekan özellikleri inşa etmek için ahşap kullanma geleneğini sürdürüyor. Ceridust® 1060 Vita; mobilya, zemin, pencere çerçeveleri ve kirişler için biyo bazlı bir vaks (wax) katkı maddesidir. Yenilenebilir, gıda rakibi olmayan hammaddeye dayanır ve yüksek kaliteli bir koruyucu yüzeyden beklenen pürüzsüz kaymaz, yumuşak dokunuşlu ve yüksek çizilme direnci özelliklerini sağlar. Formülatörler ayrıca kolay dağılmasından da yararlanırlar. Ayrıca, toz kaplamalar için ahşabın sıcaklığını parlak ve kalın renkler gibi modern tasarım trendleriyle birleştirmek için de kullanılabilir.

 

Vita markasını taşımanın yanı sıra, Ceridust 1060 Vita, 36 sosyal, çevresel ve ekonomik kriter kullanan, sürdürülebilirlik pazar standartlarını aşan ve sınıfının en iyisi performans sunan bir tarama sürecine giren ürünler için prestijli EcoTain® etiketi ile sertifikalandırılmıştır.

boya ve kaplama

Ahşaptaki harikalığı doğal olarak ortaya çıkarın: Clariant, boya ve kaplama endüstrisi için yeni çözümler sunuyor. (Fotoğraf: Clariant)

 

Modern binalarımızı oluşturan malzemeler de dahil olmak üzere daha fazla ağaç ve bitki ile şehirlerimiz daha yeşil hale geliyor. Clariant çözümlerimi de bu trendi takip ediyor. Hostavin® 3315 Disp ve Hostavin 3070 Disp, gelişmiş hava koşullarına dayanıklı su bazlı kaplamalar için EcoTain sertifikalı yeni nesil, yüksek performanslı etiketsiz UV emicilerdir. Ve doğal ilham veren ve son moda ahşap vernikleri oluşturmak isteyenler için, ağaç damarı desenini engellemeden derin renk konsantrasyonuna izin veren Clariant, su bazlı, solvent bazlı ve UV ile iyileştirilebilir renklendirme trendlerini karşılamak için birden fazla sistemi sunuyor.

 

 

Üstün Mimari Çözümler

Evdeki renklerden şehir manzaralarını aydınlatan cesur dış cephe boyalarına kadar Dispersogen® PLF 100, renklerin çarpıcı olmasını garantilemeye yardımcı olan yenilikçi, düşük köpüklü bir dispersiyon ajanıdır. Ecotain unvanına sahip, düşük VOC (ISO 11890-2’de <% 1), organik çözücüler içermeyen ve eko etiketler için uygun olan bir başka Clariant sürdürülebilir çözümdür. Ayrıca, dağıtılması zor kırmızı pigment konsantreleri kullanırken bile macun üreticileri için verimliliği artırmaya yardımcı olan yüksek performanstır. Renkli boyalarda salyangoz izi olmaması anlamına gelir. Bunların örtülmesi için tekrar kat atılmasına, yani zaman kaybına veya ekstra masrafa gerek yoktur

 

Kuzey Amerika BU Endüstriyel ve Tüketici Uzmanlıkları İş Direktörü Jeff McManus, “Hepimiz, sürdürülebilirlik ve sürükleyici sağlık üzerine odaklanan ev ve toplum tasarımında büyüyen Kuzey Amerika hareketinin bir parçası haline geldikçe, güçlü inovasyon, araştırma ve geliştirme fırsatları ortaya çıkıyor. Sektördeki sürdürülebilirliğin ön safında olmaktan ve bu trendleri yönlendirmekten gurur duyuyoruz ” dedi.

 

Mimari ve endüstriyel kaplamalarda yeni bir seçenek, bir “Yeni Nesil Pigment” Sarı 154 olan Hostaperm® Yellow H3G 02’dir . Üretim sürecinde artan verimlilik nedeniyle daha düşük kullanım maliyetiyle, piyasadaki mevcut sınıflardaki su ve solvent bazlı kaplamalara göre daha yüksek renk mukavemeti sağlar. Ayrıca sürdürülebilirliğe yönelik eğilimleri karşılamak için Hostaperm Yellow H3G 02, Clariant’ın daha sürdürülebilir çözümlere olan bağlılığının bir başka örneği olan, sadece çözücü ile su bazlı kaplamalardaki inorganik pigmentlerle birlikte dağıtılabilir (co-dispersed).

 

Kuzey Amerika pazarına yönelik bu yeni ürünler hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki bağlantılara incelenebilir,  veya en son ürün sunumlarına, web seminerlerine ve haberlere erişebilecek Clariant’ın NORAM Kaplama Merkezi’ni ziyaret edilebilir.

 

  • Dispersogen PLF 100 dispersiyon ajanı: Webinar, 11 Haziran, 14:00 EST’de (Eastern Standard Time) yapılacak. Yerinizi ayırmak ve pigment macunlarını formüle etmede zorluklara yol açan faktörleri öğrenmek için kaydolabilirsiniz.

 

  • Ceridust 1060 Vita biyolojik tabanlı balmumu katkısı: Clariant’ın yeni balmumu çözümlerinin daha doğal ve çevre dostu ürünlere olan talebi nasıl ele aldığını vurgulayan kayıtlı ürün sunumu.

 

  • Hostavin 3315 Disp ve Hostavin 3070 Disp katkı maddeleri: Clariant’ın etiket içermeyen iki çözümü ve su bazlı kaplamaların formülatörlerine sundukları temel avantajları içeren kayıtlı ürün sunumu.

 

  • Hostatint SI pigment dispersiyonları: 30 Haziran, 14:00 EST’de ev sahipliği yapacak web semineri. Yerinizi ayırmak ve solvent bazlı endüstriyel kaplamaların renklendiricileri hakkında bilgi edinmek için kaydolabilirsiniz.