Çocuklara Sütü Sevdirecek Bir Tatlı: Muhallebi

19 Ağustos 2019

 

Çocukların kemik gelişimi için özellikle büyüme çağında düzenli süt tüketimi çok önemlidir. Muhallebi, süt içmeyi sevmeyen çocuklar için tatlı bir alternatif olarak öneriliyor.

Çocukların büyümesinde ve gelişiminde vazgeçilmez besinlerin başında yer alan sütü severek tüketmeleri için tatlı çözümler üretilebileceğini belirten uzmanlar, annelere çocuklarına içinde bol süt olan muhallebi yedirmeleri önerisinde bulunuyor. Ara öğünlerde farklı meyvelerle zenginleştirilmiş muhallebiler ile çocuklar günlük süt ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman İnanç, büyüme için gerekli olan kalsiyum ve diğer minerallerin bol sütlü muhallebi seçeneğiyle de alınabileceğini söylüyor. İnanç, “Çocuklar çeşitli nedenlerle süt içmeyi reddedebiliyor ve anneler için çocuklara süt içirmek sorun haline gelebiliyor. Sade süt içmek istemeyen çocuklar için en iyi alternatiflerden biri  sütle hazırlanan muhallebilerdir. Muhallebiler sayesinde çocuklar sütten alacakları kalsiyum ihtiyaçlarını da giderebilir” şeklinde konuştu.