CORTEX PHARMA DERMOKOZMETİK SEKTÖRÜNE YENİ BİR SOLUK GETİRİYOR

16 Ekim 2018
CORTEX PHARMA

 

Mustafa Tolga Demirci
Yönetim Kurulu Başkanı
Cortex Pharma

 

 

 

Cortex Pharma, doğal kozmetik üretiminde uluslararası alanda seçkin bir yere sahip olan Ganassini Group bünyesindeki Rilastil, Sensilis, Sensilis Make Up, BioClin, Comodynes ve Cumlaude lab olmak üzere 6 markanın 500’e yakın referans ürününü Türk tüketicileri ile buluşturuyor.

Sensilis, temizleyiciler, nemlendiriciler, anti-age, leke tedavisi, vücut bakım ve güneş serisine kadar geniş bir yelpazeye sahip. Özellikle yaşlanma karşıtı ürünlere özel olarak odaklanmış, tüm Sensilis ürünleri, 20 yıldır Dermofarm Laboratuvarları’nda kimyagerler, biyologlar ve doktorlardan oluşan bir ekip tarafından geliştirilerek formüle ediliyor. Sensilis ürünleri paraben, mineral
yağ, alerjen parfüm, hayvansal kaynaklı etken madde, SLS&SLES ve Krom, Nikel, Kobalt, Paladium ve Cıva olmak üzere vücuda zararlı olan ağır metaller içermiyor. Tüm dermotolojik ve oftalmolojik testlerden geçiriliyor.

Paraben, Zararlı 5 Ağır Metal ve Mineral Yağ İçermeyen Tek Makyaj Serisi: “Sensilis Make Up”
Cilt toleransını güçlendiren ve maksimum doğal etken maddeler içeren Sensilis Make Up ürünleri, nemlendirici ve antioksidan etkisiyle lifting tedavisi yaparken yaşlanma karşıtı formülü ile de makyajdan sonra pürüzsüz ve ipeksi bir cilt sağlıyor. Sensilis Make Up ürünleri paraben, mineral yağ, alerjen parfüm, hayvansal kaynaklı etken madde, SLS&SLES ve Krom, Nikel,Kobalt, Paladium ve Cıva olmak üzere vücuda zararlı olan ağır metaller içermiyor. Tüm dermotolojik ve oftolmatolojik testlerden geçiriliyor.

Çocuktan Yetişkine Aile Boyu İhtiyaçları Karşılayan Bir Seri:”Rilastil”
Rilastil, güneş serisi, anti-age serisi ve dermotolojik seri olmak üzere 3 ana seriden oluşuyor. Atopik ve hassas ciltler için özel olarak üretilmiş Rilastil ürünleri atopik dermatit sonucu gelişen etkileri tedavi edici özelliğe sahip. Bebeklerin de kullanabileceği Rilastil markasının su çiçeğinden kaşıntılı tüm lezyonlara, egzamadan sedef ve mantara kadar birçok hastalıkta tedavi edici
ve tedaviyi destekleyici ürünleri bulunuyor.

CORTEX PHARMA

Ganassini Group bünyesindeki diğer markalarda olduğu gibi doğallık ilkesi ile üretilmiş olan Rilastil’in içeriğinde paraben, mineral yağ, alerjen parfüm, hayvansal kaynaklı etken madde, SLS&SLES ve Krom, Nikel, Kobalt, Paladium ve Cıva olmak üzere vücuda zararlı hiçbir madde bulunmuyor. Kortizon da içermiyor.

“Kadınlar Arasında”: Cumlaude Lab
“Kadınlar Arasında” sloganı ile çıkış yapan Cumlaude Lab’ın uzmanlık alanı; özel kadın sağlığı ve intim hijyen ürünleri. Son dönemde artan kanser hastalığını önlemek için kadın sağlığı ve hijyeni çok önemli. Bu alanda yaptığı çalışmalar ve geniş ürün yelpazesi ile dikkat çeken Cumlaude Lab, dermotolojik ve jinekolojik testlerden mükemmellik seviyesinde geçmiş ürünler
sunuyor. Paraben, renklendirici, alkol, sabun ve diğer sağlığa zararlı maddeleri içermeyen ürünlerin bir kısmı sadece kadın değil, erkekler tarafından da kullanılabilir özelliklere sahip.

Dünyaya Mutlak Saygı: BioClin
Doğayı teknoloji ile birleştiren BioClin ürünleri, saç ve saçlı derideki cilt sorunlarını gidermek için formüle edildi. Doğaya dönüşebilen ambalajı, bitkisel aktif etken maddeleri ile farklılık gösteren BioClin, sürdürebilirlilik ve takip edilebilirlilik sertifikalarına da sahip. Hassas temizleme sistemine sahip BioClin ürünleri her saç ve cilt tipine göre farklı referanslarda sunuluyor.

CORTEX PHARMA