Cosmos Sertifikalı UV Filtremiz: SUNZNO-OLEO200

05 Şubat 2020

Türkiye’de tek yetkili temsilciliğini yaptığımız Güney Kore merkezli Sunjin Beauty Science firması, dünyanın önde gelen Mikro Tanecik, Kaplı Pigment ve Mineral UV Filtre üreticilerinden birisidir. 2019 yılında 3. fabrika yatırımını gerçekleştiren Sunjin BS, FDA,APIİ GMP Sertifikalarına sahip bu yeni fabrikası ile özellikle çinko oksit ve silika üretiminde dünyadaki en büyük üreticilerden birisi olmuştur .

 

Yenilikçi fikirleriyle sektörde fark yaratmaya devam eden Sunjin BS, bu yıl Non-Nano ve COSMOS sertifikalı bir güneş filtresi olan SUNZnO-OLEO200’ ü üretti.

Ürünü diğer ürünlerden ayıran en büyük özelliği, kaplama teknolojisi ve 200nm’lik boyutuna ragmen, nano özellikteki birçok üründen daha şeffaf
olması.

INCI : Zinc oxide & Cetyl alcohol
Partikül Boyutu : 200 nm

Özellikleri:
• Non-Nano.
• COSMOS sertifikalı.
• Mükemmel transparanlık.
• Daha iyi bir UV koruma, yüksek SPF.

Kaplama Teknolojisi

Genellikle UV filtreler için en yaygın kaplama çeşidi yağ asitleridir fakat ester fonksiyonel grubu hidrolize karşı oldukça duyarlıdır. Sunjin Inorganic UV filtrelere yağ alkolü kaplaması uygulayan ilk firmadır. Bu inovatif fikir sayesinde ürünün en stabil sonucu vermesi sağlanırken renk bozulması ve kötü koku gibi asla istenmeyen büyük problemlerin önüne geçilir.

daha güçlü kaplama stabilitesi

Güneş ürünü formüle ederken ve üretirken dikkat edilecek diğer kriterler ise transparan sonuç almak, in-vivo ve in-vitro testler ile doğru ve
kesin SPF ve PA değerlerinin ölçülmesi, son olarak da hidrofobisite olarak sıralanır.

Örnek Formül

SJF-1921-W/O COSMOS SUNCARE SPF34.29 PA10

beren elmasdiken

Beren Elmasdiken

Kimya Mühendisi

Satış Pazarlama Şefi

Oktrade Dış Tic. Ltd. Şti.