Covestro, Mali İşler Müdürü Dr. Thomas Toepfer ile Sözleşmesini Uzattı

20 Temmuz 2020

Covestro AG Denetleme Kurulu, Yönetim Kurulu üyesi Dr. Thomas Toepfer’in sözleşmesini 1 Nisan 2021’den 31 Mart 2026’ya kadar beş yıl kadar uzattı. Dr. Toepfer, Nisan ayından bu yana Covestro AG Yönetim Kurulu üyesidir.

Dr. Thomas Toepfer

 

Covestro AG Denetim Kurulu Başkanı Dr. Richard Pott, “Dr. Thomas Toepfer ile başarılı işbirliğimizi sürdürmekten memnuniyet duyuyoruz” dedi. “Deneyimli bir CFO olarak, sermaye piyasaları ve çalışanlar, iş ortaklarımız, Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu arasında haklı olarak yüksek bir güvene sahiptir.”

Sözleşmesinin uzatılmasının ardından Dr. Thomas Toepfer, “Yönetim Kurulu ekibi ve çalışanlarımızla birlikte Covestro’nun geleceğini başarılı ve sürdürülebilir bir şekilde şekillendirmeyi dört gözle bekliyorum. Aynı zamanda, bana güvendikleri için Denetleme Kurulumuza teşekkür etmek istiyorum. ”

Thomas Toepfer, Covestro’daki dört üyeli Yönetim Kurulu’nun CEO’su  Dr. Markus Steilemann, Ticari Ticaret Müdürü (CCO) Sucheta Govil ve Teknoloji Müdürü (CTO) Dr. Klaus Schäfer’in bir parçasıdır.