CUBİS® İlaç Sektörüne (USP41) Tam Uyumlu Terazi

Kasım 07, 2018, 3:55 pm
6 dakika

 

Mustafa Yetim
Satış ve Pazarlama Sorumlusu
Sartonet Seperasyon Teknolojileri A.Ş.

 

148 yıllık tecrübesi ile Sartorius, kullanıcılarına her yıl yeni ürünler sunmaktadır. Bu yenilikler içinde en önemlisi Sartorius’un, siz kullanıcılarına, kişiselleştirilmiş ürünler geliştirmesidir.

Bu ürünler, tamamen modüler bir tasarıma sahip ilk laboratuvar terazi olan Cubis® model terazileridir. 2009 yılında sizlere sunulduğundan bu yana, Cubis® Premium Laboratuvar Terazilerimiz, ilaç laboratuvarlarında olduğu gibi en yüksek gereksinimleri olan alanlarda, kullanım için referans noktası olmuştur.

Cubis® model terazilerimiz, ekran ve kontrol ünitesi, tartım modülü, veri ara bağlantısı ve çok daha fazla özellik arasından, ihtiyaca özel seçim yapma imkânı sağlamaktadır. Bu sayede terazi, mevcut en geniş seçenek arasından seçim yapılarak istenildiği gibi yapılandırma imkânı verir. Kullanıcılara, hazır uygulamalar (Q-Apps) arasından, istenilen uygulamayı teraziye indirme olanağı sunar. Uygulama teraziye yüklendikten sonra, terazi, seçilen tartım işlemi boyunca kullanıcıyı adım adım yönlendirir. Böylece kullanıcılara, formülasyon, kirlilik (partikül) analizi, dozajlama, pipet kalibrasyonu, barkod okuma aplikasyonu ve bunun gibi birçok farklı uygulamalar ile terazi üzerinden kolaylıkla bütün uygulamayı takip ve kontrol imkânı sunar. Dahası, Sartorius kullanıcılarına özel, üretimde ya da laboratuvarda kullanılan proseslerin adım adım oluşturulmasını ve uzaktan bilgisayara aktarılmasını sağlar.

Cubis®, terazinin dengede olup olamadığını otomatik olarak kontrol eden ilk laboratuvar terazisidir. Aynı zamanda kendi prosedürünü uygulayan ve belgeleyen ilk laboratuvar terazisidir. Tek yapmanız gereken sadece bir tuşa basmanız veya isoCAL işlevinin otomatik olarak etkinleştirilmesidir. Böylece, Cubis® terazisi otomatik olarak seviyeye gelecektir.

Görev ve Kullanıcı Yönetimi Fonksiyonu, görevler ve kullanıcı haklarınızı atamanıza olanak tanır. Sonuç olarak, bu, izlenebilirlik konusunda, terazi ayarlarında yanlışlıkla değişiklik yapılmasını önler. Advanced Pharma Compliance (APC) fonksiyonlarına sahip olan Cubis®, doğru ve güvenilir sonuçlar elde etmede size tam destek sağlar. Bu APC fonksiyonları, tartım ekipmanı ve süreçlerinizi mükemmel bir şekilde izlemenize ve verilerinizin uyumluluğunu ve izlenebilirliğini sağlamanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

APC Fonksiyonları;
Audit Trail (İzlenebilirlik)
Audit Trail fonksiyonu, terazide yapılan önemli değişiklikleri kaydeder. Bu şekilde, herhangi bir hata veya diğer uygunsuz değerler, kaynağa kadar hızlı bir şekilde izlenebilir.
Alibi Memory (Alibi Hafıza)
Yerleşik bir Alibi bellek, PC’nize ticari olarak yasal verilerin izlenebilir bir şekilde aktarılmasını sağlar.
SQmin (En Küçük Tartım Miktarı)
Bir tartma işlemi sırasında, Cubis®, tartıma başlangıç noktasının USP gerekliliklerine uygunluğunu izler.

Cubis® bir çalışma aralığının başlangıç noktasını belirlediğinde, bir değer bu en düşük noktanın altına düştüğünde sizi uyarır ve kaydedilen veya aktarılan değerin SQmin değerine göre kabul olup olmadığını denetler.

Repeatability: reproTEST (Kullanıcı Tekrarlanabilirlik Testi)
Cubis®, terazinizin kurulu olduğu ortamda, standart sapmayı doğru olarak belirlemenizi sağlar, böylece tartım sonuçlarınızın tekrarlanabilirliğini kontrol edebilirsiniz; sadece bir tuşa dokunmanız yeterlidir. Bu kullanışlı reproTEST özelliği, terazi ortamının uygun olup olmadığını hızlı bir şekilde belirlemenize olanak verir, böylece güvenli ve optimal ölçümleri almanızı sağlar.

Cubis® terazileri bir seçenek olarak, bir Web servisi iletişim platformuna sahiptir. Bu standart iletişim teknolojisi ile LIMS, ELN vb. gibi harici yazılım sistemlerinin,bilginin, giriş alanlarının, menülerin veya karmaşık işlemlerin terazideki dokunmatik ekranda görüntülenmesine ve kullanılmasına olanak sağlar. Kurulum ihtiyacı olamadan çift yönlü veri aktarımı oluşturulabilir. Bu özellik, bilgisayar veya terminallerin, terazinin yakınında bulundurma ihtiyacını ortadan kaldırır. Sonuç olarak siz kullanıcılar, verimli ve güvenilir bir şekilde tartım ile birlikte, tartım sürecine tam entegre olan en doğru teraziyi seçmiş olursunuz.

 

  • (gizli tutulacaktır)