Danfoss’tan Soğutma Sektörüne Bir Eğitim Daha

Eylül 07, 2018, 1:23 pm
2 dakika
Soğutma

 

Danfoss Soğutma Sistemleri, firma temsilcilerine mikro kanallı ısı eşanjörleri, plakalı ısı eşanjörleri ve soğutucu akışkan azaltımı hakkında uygulamalı eğitim düzenledi.

 

Danfoss Soğutma Sistemleri, geçtiğimiz Ağustos ayında yaklaşık 20 farklı firma temsilcisine mikro kanallı ısı eşanjörleri, plakalı ısı eşanjörleri ve soğutucu akışkan azaltımı hakkında uygulamalı eğitim düzenledi. Danfoss Isı Eşanjörleri (HX) Global Uygulama Uzmanı Mustafa Yanık tarafından verilen eğitim, Danfoss Türkiye ofisinin bulunduğu AND Plaza Workinton eğitim salonunda gerçekleşti.

 

Mikro kanallı ısı eşanjörlerinde %30’a varan soğutkan azaltımı ve plakalı ısı eşanjörü teknolojisinin getirdiği enerji verimliliği konularının öne çıktığı tüm gün süren eğitimde ayrıca soğutucu akışkan azaltımı bağlamında global trendler ve F-Gaz regülasyonları üzerinde duruldu. Eğitimde ayrıca gelecek dönemdeki soğutkan fiyatlarındaki artış, vergilerdeki artış dolayısıyla doğal soğutkanlara yönelim ve daha az soğutkanla etkili soğutma ve ısıtma performansı hakkında ipuçları paylaşıldı.

 

Eğitim sonunda Danfoss Soğutma Eğitim Ünitesi üzerinde uygulamalı olarak mikro kanal ısı eşanjörü çalışır vaziyette tanıtılmış oldu. Bu sayede katılımcılar hem mikro kanal teknolojisini canlı görme imkânı bulurken dahili konvertörlü scroll soğutma sistemini de yerinde deneyimlemiş oldular.

 

Danfoss, sektörel eğitimlerine yıl boyunca devam edecek.

  • (gizli tutulacaktır)