Dassault Systèmes Yaşam Bilimleri Uygulamalarına Odaklanmayı Sürdürüyor

08 Temmuz 2019

 

Dassault Systèmes, kronik hastalıkların teşhis ve takibinde kullanılmak üzere sensör donanımlı kumaşlar ve bunlarla bağlantılı çevrimiçi uzaktan sağlık hizmetlerinden oluşan kapsamlı ve etkili bir sağlık hizmetleri çözümü geliştirmekte olan BioSerenity adlı startup şirketin 65 milyon Euro’luk B serisi yatırım turuna baş yatırımcı olarak katıldığını açıkladı. Yatırım turuna BioSerenity’nin halihazırdaki üç yatırımcısı, yani BPI, Idinvest ve LBO da katıldı. Ayrıca Dassault Systèmes, BioSerenity’nin yönetim kurulu üyeliğini de sürdürecek.

Yatırım turu sayesinde elde edilecek finansman, BioSerenity’nin çözümlerini kalp ve damar hastalıkları, nöroloji ve uyku bozuklukları kapsamının ötesine taşımasına, şirketin uluslararası ölçekte büyümesine ve uzaktan sağlık hizmetlerine yönelik yeni çözümler geliştirmesine destek olacak.

3DEXPERIENCE Lab kapsamında yer alan BioSerenity, kumaş ile yapay zeka teknolojilerindeki yeniliklerden ve hasta tarafından bildirilen elektronik hasta anketi (ePRO), nesnelerin interneti ve bulut teknolojilerinden faydalanarak, giyilebilir tıbbi cihaz ve dijital hasta başı bakım çözümleri geliştiriyor.

Startup şirketi, hastanelere ve sağlık uzmanlarına, tümüyle operasyonel bakım hizmetlerinden oluşan bir portföy sunuyor. BioSerenity ayrıca yardımcı tanılama için anahtar teslim çözümler sağlıyor. Bu çok yönlü yaklaşım sayesinde hastanelerin daha ekonomik ve etkin bir şekilde faaliyet göstermelerine imkan tanırken, hastalara doğru tanının daha kısa sürede konmasına ve tedavinin klinik ve gerçek veriler kullanılarak şekillendirilip uygulanmasına yardımcı oluyor.

Dassault Systèmes Yaşam Bilimleri Endüstrisinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Claire Biot: “Sağlık endüstrisinin büyümesine öncülük edecek olan bağlantılı tıbbi cihazlar, hasta verilerinin ekonomik ve sürekli bir şekilde toplanmasına izin verip hastaların rahatlığını ve tedaviye uyumunu sağlamak ve sağlık camiasının hastalıkları erkenden teşhis ve tedavi etmesine yardımcı olmak suretiyle, sonuç odaklı sağlık hizmetlerine giden yolu açacak. Dassault Systèmes, Yaşam Bilimleri endüstrisinde hasta odaklı bir deneyim sağlayacak inovasyonların geliştirilmesini hızlandıracak uçtan uca iş birlikçi bir platformun geliştirilmesi alanına uzun yıllardır yatırım yapıyor.” şeklinde konuştu.