DOMO Chemicals’tan Önemli Satın Alma

03 Şubat 2020

Çok çeşitli pazarlar için yüksek kaliteli mühendislik malzemeleri üreticisi DOMO Chemicals, Solvay’ın Avrupa’daki Performans Poliamidleri birimini satın aldığını açıkladı. Bu satın alma, Fransa ve Polonya’daki Mühendislik Plastikleri operasyonlarını; Fransa’da Yüksek Performanslı Lifler, Fransa, İspanya ve Polonya’da Polimer ve Ara madde işlemlerini kapsıyor. İşletme, Fransa, İspanya, Polonya, Almanya ve İtalya’da şu anda yaklaşık 1.100 toplam çalışan sayısına sahip, üretim, satış, teknik destek, Ar-Ge ve İnovasyon hizmetlerinden oluşuyor. Anlaşma aynı zamanda Fransa’daki BASF ve DOMO arasında Adipik Asit üretimi için ortak bir girişimi de kapsıyor.

domo plastik

DOMO Chemicals CEO’su Yves Bonte, “Bu satın alma DOMO Chemicals’ın naylon bazlı mühendislik malzemeleri birimini güçlendirme yolunda önemli bir kilometre taşıdır. Temel pazarlarımızdaki müşterilerimize önemli bir küresel hizmet sağlayıcı olmak amacındayız. Bu, kombine ekiplerimizin benzersiz teknoloji, geliştirme ve tasarım yeteneklerini birleştirerek ve kullanarak sürdürülebilir büyüme stratejimizi hayata geçirmede önemli bir adımdır. Bu alanlar; ulaştırma, elektrik, elektronik ve tüketim mallarıdır” dedi.

polimer

Bonte söyle devam etti: “Devralımın son adımı olarak, şimdi farklı ekiplerin ve yeteneklerin tamamlayıcı güçlerini keşfetme ve entegre etme sürecimize başlayacağız. Öncelikli odak noktamız, benzersiz bir entegre Naylon (6 ve 6.6) çözüm sağlayıcısı olmak. Bu amaçla müşterilerimizin ihtiyaçlarına hizmet etmeye ve gereksinimlerini karşılamaya devam edeceğiz”.