DOMO ve Ultrapolimerler, Dağıtım Ortaklığını Genişletiyor

30 Nisan 2020

Önde gelen mühendislik malzemeleri üreticisi DOMO Chemicals ve pan-Avrupa dağıtım şirketi Ultrapolimerler ile dağıtım ortaklığı gerçekleştirdiğini açıkladı. Solvay’in Avrupa Performans Poliamidleri İşletmesinin (Polytechnyl) DOMO tarafından satın alınması Technyl® ürün dağıtım yapısında bir değişiklik yarattı. 1 Mayıs 2020’den itibaren DOMO’nun ürün yelpazesine ek olarak Ultrapolymers, şirketin Technyl® ürünleri için pan-Avrupa distribütörü olarak faaliyet gösterecek. Ravago Grubu’nun bir parçası olan ultrapolimerler, Ekim 2002’de Belçika’da kurulan bir polimer distribütörüdür. Avrupa, Türkiye ve Güney Afrika’daki 27 tüzel kişiliği ile Ultrapolimerler 40’tan fazla ülkedeki müşterilere satış yapmaktadır. 45 deposu, güvenli ve hızlı teslimatı ile müşterilere stratejik olarak yakın konumda bulunuyor.

Ultrapolymers Avrupa Ürün Müdürü Marc Swatosch, “Poliamid pazarındaki en büyük oyunculardan biri olan DOMO ile yaptığımız bu ortaklık sayesinde, en kaliteli PA6 ve PA66 portföyü ile varlığımızı tüm Avrupa ülkelerine genişletebileceğiz. Ultrapolimerlerin mevcut DOMAMID® ve ECONAMID® müşterileri, ancak daha geniş bir teklifle aynı hizmet standartlarının keyfini çıkarmayı bekleyebilirler” dedi.

Avrupa’da 2 numaralı poliamid üreticisi olmasının yanı sıra, DOMO sürdürülebilir çözümlerin geliştirilmesine odaklandı. Polytechnyl’in satın alınmasıyla şirketin sürdürülebilir ürün yelpazesi önemli ölçüde genişledi. Geri dönüştürülmüş hava yastığı kumaş atıkları kullanılarak geliştirilen portföyüne Technyl® 4Earth® ürnünü ekledi.

EPO Global Satış Direktörü Ron Bult, “Ultrapolimerlerle ortaklığımız başından beri çok başarılı oldu. Ultrapolimerler güvenilirdir, kullanımı kolaydır, profesyoneldir ve her zaman ticari ve teknik çözümler sunuyor. Ortaklığımızı Polytechnyl işini de kapsayacak şekilde genişleterek artık tüm Avrupa ülkelerindeki son kullanıcılara ulaşabilecek ve kıtadaki küçük ve orta ölçekli müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için hızlı bir şekilde yanıt verebileceğiz” şeklinde konuştu.