Dow Chemical COVID-19 ile Mücadele için 3 Milyon Dolar Bağışladı

27 Mart 2020

Dow Chemical Company, küresel yardım kuruluşlarına yaptığı bağışlarının yanı sıra Dow’un faaliyet gösterdiği alanlardaki kar amacı gütmeyen kuruluşlarının COVID-19 yardım çalışmalarına destek olmak için 3 milyon dolar destek sağlayacağını bildirdi.

Yardım Çalışmalarının İçeriği Şu Şekilde

COVID-19’un neden olduğu etkileri yok etmek için 2 milyon dolar değerindeki  fon aşağıdaki yardımları kapsıyor.

– Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) dünyadaki çabalarını desteklemek için COVID-19 Dayanışma Fonuna bağış.

– Tıbbi malzeme dağıtmak için insani yardım kuruluşu olan Direct Relief’a bağış.

– Dünyanın dört bir yanındaki Dow topluluklarında yer alan yerel ve bölgesel kar amacı gütmeyen kuruluşlara destek.

Toplumların iyileşmesi için 1 milyon dolar

 

– Almanya ve Almanya’nın diğer bölgelerindeki eczanelere ve hastaneler için 600.000 şişe. Ayda 300 ton el dezenfektanı üretimi.

– ABD’de el dezenfektanı üretmek için mevcut bir tesisin yeniden yapılması

Dow Chemical CEO’su Jim Fitterling, “Dow’da güvenlik bizim öncelikli amacımız. COVID-19’un dünyamızı etkileyen benzeri görülmemiş etkileriyle, iş çözümlerimizi en çok ihtiyaç duyulan yerlere dağıtırken çalışanlarımızın ve topluluklarımızın sağlığını ve güvenliğini koruma kararlılığımız devam edecek. Bu krizin kar amacı gütmeyen kuruluşlar, sosyal hizmetler, küçük işletme ve sağlık sektörleri üzerinde son derece stres yarattığını görüyoruz ve bu ihtiyaçları karşılamaya yardımcı olabileceğimiz üretim süreçlerimizi ayarlamanın yanı sıra hızlı, esnek finansman sağlamaya çalışıyoruz ” şeklinde konuştu.

Dow Hakkında

Türkiye’de 1971 yılından bu yana faaliyet göstermekte olan Dow Türkiye Kimya Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. (Dow), sunduğu yüksek teknolojili çözümlerle Türkiye’nin çevresel ve ekonomik standartlarını geliştirmesine katkıda bulunmaktadır. Dow, Türkiye’de pazar lideri olma hedefiyle başlattığı faaliyetleriyle sektörün önde gelen kuruluşlarının güvenini kazanmasının ardından, 1986 yılında Poliüretan Sistem Evi ve 1996 yılında inşaat yalıtım malzemeleri üretim tesisi ile yatırımlarını artırmıştır.