Dow Konfor Bilimi Mükemmeliyet Merkezi Kuruyor

11 Haziran 2019

 

Dow’ın bir iş kolu olan Dow Polyurethanes, Horgen’daki araştırma ve geliştirme laboratuvarlarına yatırım gerçekleştirerek yatak çözümleri için bir “Konfor Bilimi Mükemmeliyet Merkezi” kuracağını açıkladı. Kurulacak olan Mükemmeliyet Merkezi, mümkün olan en konforlu deneyimi sunan uyku materyallerini bilimle oluşturmak üzere yatak değer zinciri ortaklarının iş birliği gerçekleştirebildiği ve yine Horgen’da bulunan Dow’ın SleepStudio’sunu da destekleyecek ve geliştirecek.

Mükemmeliyet merkezi, müşteriyle buluşmadan önce yatağın konforlu olmasını sağlayacak malzemenin üretimi ve test edilmesi için Laader Berg’den yeni bir köpük üretim hattı, CNC köpük kesme makinası ve yastık üretim makineleri gibi özel ekipmanları barındıracak. Mevcut SleepStudio ile birlikte geliştirilmiş laboratuvar tesisleri Dow’ın müşterilerinin çözümler üretmesine yardımcı olabilecek imkanlarla ürün geliştirmesine ve inovasyonu hızlandırmasına tek çatı altında olanak sağlayacak.

Dow SleepStudio Küresel İnovasyon Yöneticisi Paul Cookson, “Sektördeki kaliteli köpük blok makinelerinin üretimindeki ünü nedeniyle Laader Berg’in makinesini tercih ettik. Maxfoam Concept Pro makinesi, müşterilerimize aynı koşullarda çok çeşitli poliüretan köpük üretmemizi sağlayacak dünya çapında teknolojiye sahiptir.” dedi.

Yeni ekipman, Dow’ın yataklar ve yastıklar için araştırma ve geliştirme ve prototip geliştirme yetkinliklerini daha ileriye taşıyacak. ComfortScience Mükemmeliyet Merkezi, SleepStudio’da test edilen son özelliklerle yeni makine hatlarında uygulanacak olan sıvı formülasyonların tasarımını mümkün kılacak.